Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Október   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

meniny má Uršuľa


Počasie
Pondelok 21.10.2019
aktuálne o 14:01
Prevažne polooblačno
teplota 17°C
predpoveď na zajtra
Malá oblačnosť
cez deň 21°C / v noci 10°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Školenia Občianskej hliadky pokračujú priamo v teréne.

Školenia Občianskej hliadky pokračujú priamo v teréne.

Projekt – logo občianske hliadky

V rámci projektu ,,Občianske hliadky v prostredí MRK na území mesta Humenné“ prebiehajú aj naďalej aktivity zamerané na podporu komunitnej práce na vyvolanie zmeny v rámci miestnych spoločenstiev a senzibilizačné aktivity.

Praktické školenia členov Občianskej hliadky prebiehajú priamo v teréne v osade Podskalka pod dohľadom skúseného pracovníka mestskej polície, ktorý členov hliadky poučil ako sa zachovať v rôznych nepredvídateľných situáciách. Ako predchádzať vzniku konfliktu a v prípade väčšieho konfliktu a protiprávneho konania neodkladne hlásiť príslušníkom PZ SR a Mestskej polícií . Členovia Občianskej hliadky sú nápomocní pri zabezpečovaní kultúrnych a športových podujatí. Monitorujú ochranu rodinných domov a obydlí, dohliadajú na ochranu verejného majetku pred poškodzovaním. Kontrolujú pohyb maloletých detí v osade Podskalka, miesta stretávania sa detí a mládeže vo večerných hodinách. Monitorujú a zabezpečujú bezpečnosť detí, hlavne počas ich odchodu do školy a zo školy. Zabezpečujú bezpečný prechod školopovinných detí cez cestu. Predchádzajú a zisťujú vinníkov poškodzovania verejného a súkromného majetku. Upozorňujú občanov na správne nakladanie s komunálnym odpadom a v prípade porušenia prijímajú opatrenia na zabránenie protiprávneho konania. Ďalej upozorňujú na zákaz vypaľovania trávy, lesných a lúčnych porastov, kontrolujú dodržiavanie zákazu zakladania ohňov na miestach, ktoré na to nie sú určené, ohlasujú požiare. Monitorujú a nahlasujú prípady nelegálnych skládok komunálneho a stavebného dopadu, upozorňujú a nahlasujú prípady stavieb bez stavebného povolenia a podobne.

Opis pracovnej činnosti členov Občianskej hliadky je pomerne rozsiahly. Preto je dôležité, aby prebiehajúce školenia absolvovali aj priamo v teréne pod dohľadom skúsených pracovníkov mestskej polície.

,,Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia“.

slogan hliadky

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 08.10.2015 | počet zobrazení: 16771

Počet návštev od 18.09.2011: 2769406
Počet návštev dnes: 817
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie