Primátorka mesta

PhDr. Jana VaľováKalendár
  «   Február   »  
  «   2018   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

meniny má Lívia


Počasie
Pondelok 19.02.2018
aktuálne o 20:01
Prevažne polooblačno
teplota -4°C
predpoveď na zajtra
Prevažne zamračené
cez deň 2°C / v noci -3°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Školenia Občianskej hliadky pokračujú priamo v teréne.

Školenia Občianskej hliadky pokračujú priamo v teréne.

Projekt – logo občianske hliadky

V rámci projektu ,,Občianske hliadky v prostredí MRK na území mesta Humenné“ prebiehajú aj naďalej aktivity zamerané na podporu komunitnej práce na vyvolanie zmeny v rámci miestnych spoločenstiev a senzibilizačné aktivity.

Praktické školenia členov Občianskej hliadky prebiehajú priamo v teréne v osade Podskalka pod dohľadom skúseného pracovníka mestskej polície, ktorý členov hliadky poučil ako sa zachovať v rôznych nepredvídateľných situáciách. Ako predchádzať vzniku konfliktu a v prípade väčšieho konfliktu a protiprávneho konania neodkladne hlásiť príslušníkom PZ SR a Mestskej polícií . Členovia Občianskej hliadky sú nápomocní pri zabezpečovaní kultúrnych a športových podujatí. Monitorujú ochranu rodinných domov a obydlí, dohliadajú na ochranu verejného majetku pred poškodzovaním. Kontrolujú pohyb maloletých detí v osade Podskalka, miesta stretávania sa detí a mládeže vo večerných hodinách. Monitorujú a zabezpečujú bezpečnosť detí, hlavne počas ich odchodu do školy a zo školy. Zabezpečujú bezpečný prechod školopovinných detí cez cestu. Predchádzajú a zisťujú vinníkov poškodzovania verejného a súkromného majetku. Upozorňujú občanov na správne nakladanie s komunálnym odpadom a v prípade porušenia prijímajú opatrenia na zabránenie protiprávneho konania. Ďalej upozorňujú na zákaz vypaľovania trávy, lesných a lúčnych porastov, kontrolujú dodržiavanie zákazu zakladania ohňov na miestach, ktoré na to nie sú určené, ohlasujú požiare. Monitorujú a nahlasujú prípady nelegálnych skládok komunálneho a stavebného dopadu, upozorňujú a nahlasujú prípady stavieb bez stavebného povolenia a podobne.

Opis pracovnej činnosti členov Občianskej hliadky je pomerne rozsiahly. Preto je dôležité, aby prebiehajúce školenia absolvovali aj priamo v teréne pod dohľadom skúsených pracovníkov mestskej polície.

,,Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia“.

slogan hliadky

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 08.10.2015 | počet zobrazení: 10107

Počet návštev od 18.09.2011: 2097857
Počet návštev dnes: 30