Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Berta


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Silný vietor poškodil strechu zimného štadióna v Humennom

Silný vietor poškodil strechu zimného štadióna v Humennom

Tlačová správa


Silný vietor poškodil strechu zimného štadióna v Humennom


Humenné, 13.1.2016 – Silný vietor a dážď poškodili strechu na zimnom štadióne v Humennom. Mestský úrad z bezpečnostných dôvodov nariadil zatvorenie štadióna. Opatrenie bude mať dopad aj na hokejové zápasy.


„Silný vietor, ktorý sa prehnal Humenným, natoľko poškodil strechu zimného štadióna, že sme z bezpečnostných dôvodov nariadili jeho uzatvorenie pre verejnosť,“ uviedla primátorka Humenného Jana Vaľová. „Podľa predbežných zistení ide o rozsiahle poruchy a praskliny na obvode jednej strane strechy, ktorá vznikla únavou materiálu dvadsaťročnej stavby.“ Poškodené je aj elektrické vedenie.


Počas obhliadky, dňa 12.1.2016, bolo zistené, že strešná krytina západnej polovice strechy budovy je výrazne poškodená. Po výdatnom daždi, v pondelok 11.1. v noci, nastalo premočenie tepelnej izolácie na streche a pretekanie zrážkovej vody do vnútorných priestorov budovy. „V spolupráci s požiarnikmi pripravujeme aj prekrytie strešnej krytiny,“ uviedla primátorka Vaľová. „Zavolali sme aj statika, aby sa vyjadril, či je potrebné strešnú konštrukciu podoprieť.“


Silný vietor a ľadovec poškodili strechu štadióna aj v minulosti. V roku 2000 v dôsledku víchrice a búrky bola poškodená strešná krytina na východnej časti strechy. Zrolovaná bola časť strešnej krytiny z fólie. V rámci opravy bola vykonaná výmena poškodenej strešnej krytiny z fólie na východnej strane strechy zimného štadióna. Vtedajšie vedenie mesta z finančných dôvodov nezrealizovalo opravu celej strechy. Práve neopravenú časť strechy zasiahol živel tento týždeň.


Mesto Humenné preto čím skôr dá vypracovať projektovú dokumentáciu na opravu strechu. Jej súčasťou bude aj projektantom odhadovaný rozpočet. „Keď bude jasné, aké opravy treba vykonať a čo to bude stáť, sme pripravení bezodkladne hľadať finančné prostriedky. Keďže budova je poistená, okamžite sme nahlásili aj poistnú udalosť,“ vysvetľuje Vaľová. „Pre Humenčanov je to nepríjemná správa aj preto, že naše mesto hrá prvú hokejovú ligu. Dovtedy budú musieť naši hokejisti využívať iný štadión. Žiaľ, živelné pohromy nevieme ovplyvniť. Aj keď nás uzatvorenie štadióna nesmierne mrzí, na prvom mieste je bezpečnosť verejnosti. Okamžite podnikáme potrebné kroky k čo najskoršiemu opätovnému otvoreniu štadióna.“ Je potrebné opraviť strechu, sedadlá v hľadisku, elektroinštalácie a vykonať všetky súvisiace odborné skúšky a prehliadky.


Videozáznam zo zimného štadióna


« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 14.01.2016 | počet zobrazení: 13683

Počet návštev od 18.09.2011: 3119742
Počet návštev dnes: 1847
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie