Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Október   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

meniny má Kvetoslava


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Šiestaci a siedmaci zo ZŠ Hrnčiarska navštívili Mestský úrad

Šiestaci a siedmaci zo ZŠ Hrnčiarska navštívili Mestský úrad

Stalo sa už tradíciou, že žiaci základných škôl navštevujú spolu s učiteľmi Mestský úrad, v rámci hodín Občianskej výchovy. V stredu dopoludnia sme privítali v zasadačke MsÚ siedmakov zo športovej triedy a nadaných šiestakov z Aprogenu zo ZŠ Hrnčiarska.


Spolu 23 detí s učiteľmi srdečne privítala pani primátorka, Jana Vaľová a jej zástupca, Andrej Semanco, ktorí žiakom porozprávali zaujímavosti z histórie mesta a jeho súčasnosti. Pani primátorka tiež spomenula oslavy 700. výročia prvej písomnej zmienky o Humennom, ktoré budú najdôležitejšou udalosťou tohto roka. V rámci osláv bude totiž slávnostne otvorený zrekonštruovaný futbalový štadión. Informácie o ňom zaujali hlavne malých športovcov z radov futbalistov a hokejistov. Okrem toho mohli žiaci nahliadnuť aj do kroniky a Pamätnej knihy mesta Humenné, kde sa už zapísalo množstvo slávnych rodákov i vzácnych hostí, medzi nimi aj všetci slovenskí prezidenti. K dispozícii mali aj insígnie mesta, ktoré sú symbolom príslušnosti a funkcie. V rámci slávnostných podujatí ako sú Slávnostné Mestské zastupiteľstvo počas Pamätných dní, svadobné obrady, vítanie malých Humenčanov a pod., ich má na krku predstaviteľka mesta, pani primátorka, resp. jej zástupca alebo poslanci. K mestským insígniám patria aj vlajky, erby a znaky. Žiaci preto dostali aj praktický darček s vysvetlivkami jednotlivých symbolov mesta, ako je erb, pečať a vlajka a k tomu sladkú pozornosť.


V rámci svojej návštevy zasypali šikovní žiaci primátorku a viceprimátora množstvom otázok. Primátorka im prezradila niektoré z investičných akcií, ktoré chystá radnica v tomto roku, napr. pokračovanie opravy futbalového štadióna, či novinky chystajúce sa na kúpalisku. Zástupca primátorky vysvetlil deťom chod Mestského úradu a jednotlivých odborov a navyše pani primátorka vzala deti do svojej kancelárie. Tu žiakov najviac zaujali mnohé významné ocenenia, ktoré primátorka Jana Vaľová získala za svoju záslužnú prácu.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 22.02.2017 | počet zobrazení: 10018

Počet návštev od 18.09.2011: 3315701
Počet návštev dnes: 289
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie