Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoAnketa

Chceli by ste vo svojom mobile BEZPLATNÚ APLIKÁCIU, pomocou ktorej možno okamžite získať správy a informácie o aktivitách, či napríklad rôznych športových a kultúrnych podujatiach v našom meste? K ovládaniu a administrácii tejto aplikácie netreba žiadny manuál a funguje rovnako pre telefóny so systémom Android aj ios/Apple. Aplikácia je určená pre vekové skupiny od detí až po seniorov.
Hlasovať možno vždy iba 1× denne z jednej IP adresy.
(anketa zverejnená: 30.10.2019)

áno (34,80%)
 
nie (31,54%)
 
mňa to nezaujíma (33,66%)
 
Celkový počet hlasov: 1135

Kalendár
  «   November   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

meniny má Irma


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Šibenik, perla na Jadrane, budúce partnerské mesto Humenného

Šibenik, perla na Jadrane, budúce partnerské mesto Humenného

sibenik erb Primátorka mesta PhDr. Jana Vaľová, spolu so zástupcami Mestského úradu v Humennom a dvomi zástupcami z radov poslancov mestského zastupiteľstva, navštívila posledný novembrový víkend chorvátske mesto Šibenik.

Účelom tejto služobnej cesty bolo stretnutie s predstaviteľmi mesta Šibenik a dohodnúť možnosti spolupráce medzi mestom Humenné a Šibenik. Návšteva delegácie mesta Humenné sa uskutočnila po dohode s primátorom mesta Šibenik, Dr. Ante Županovičom. Sprostredkovateľom tohto stretnutia bolo Veľvyslanectvo Chorvátskej republiky v SR. Súčasťou pozvania bola aj účasť našej delegácie na 2. medzinárodnom remeselnom a hospodárskom veľtrhu, ktorý sa v tom čase v meste konal.

Mesto Šibenik má približne 51 tisíc obyvateľov. Mesto sa skladá z 31 obcí. Je to najstaršie chorvátske mesto na Jadrane. Nachádza sa v chránenom prírodnom prístave na východnom pobreží pri ústi rieky Krky do Jadranského mora. Nájdete tam katedrálu Sv. Jakuba, najvýznamnejšiu renesančnú stavbu v Chorvátsku, ktorá bola zapísaná do listiny svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Je jednou z najkrajších stavieb európskeho stredoveku. Do spádovej oblasti Šibenika patrí i mimoriadny prírodný jav – rieka Krka a ostrovy vynárajúce sa z morskej hladiny – Kornati– obe sú národným parkom. Šibenik je mesto s bohatou duchovnou históriou. Príťažlivosť mesta je kombináciou histórie, kultúry a prírodných krás s cestovným ruchom. Mesto je centrom námorného cestovného ruchu, čoho dôkazom je veľký prístav. Je vyhľadávaným turistickým miestom, o čom svedčia moderné hotely, apartmány, turistické miesta v meste, na predmestiach, ale aj v blízkom okolí. Neodmysliteľnou súčasťou sú pláže, promenády, romantické zákutia a nádherné scenérie.

Mestá si navzájom môžu vymeniť poznatky o svojich zvykoch a tradíciách a rovnako vzájomné obohatenie a skúsenosti zo spravovania samosprávy. Výmena poznatkov v praxi môže byť na prospech oboch miest.

Spoluprácou s týmto chorvátskym mestom sa otvárajú nové možnosti aj pre mesto Humenné. Okrem kultúrnej výmeny sa otvárajú dvere do oblasti športu, či uskutočneniu cezhraničnej spolupráce a možno aj spolupráce v oblasti spoločných projektov.

Primátori oboch miest sa dohodli, že zmluvu o partnerstve medzi mestami podpíšu v roku 2013.

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 12.12.2012 | počet zobrazení: 27416

Počet návštev od 18.09.2011: 2792341
Počet návštev dnes: 993
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie