Primátorka mesta

PhDr. Jana VaľováKalendár
  «   September   »  
  «   2018   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

meniny má Konštantín


Počasie
Štvrtok 13.09.2018
aktuálne o 20:01
Prevažne polooblačno
teplota 20°C
predpoveď na zajtra
Prevažne oblačno
cez deň 25°C / v noci 15°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Seniorov v denných centrách čaká tento rok bohatý program

Seniorov v denných centrách čaká tento rok bohatý program

radostna jesen DC Hovorí sa, že každý je taký starý, ako sa cíti. Mladí ľudia sa niekedy cítia staršie, ale sú medzi nami aj takí, ktorí sa cítia mlado, napriek tomu, že už sú na zaslúženom odpočinku. O tom sa neustále presviedčajú a utvrdzujú všetci tí, ktorí navštevujú denné centrá v našom meste. Ide o denné centrum na ulici Laboreckej č. 26 a denné centrum na ulici Duchnovičovej č. 28. 

Už niekoľko desaťročí sa v priestoroch týchto dvoch denných centier stretávajú občania, ktorí sú možno starší vekom, ale duchom sú stále mladí, a preto chcú byť stále aktívni a tvoriť. Aj tento rok si Mgr. Antónia Halecká, ktorá tieto denné centrá vedie, pre nich pripravila pestrý program.

Už v januári navštívia seniori spoločne výstavu biblií, ktorá sa koná vo Vihorlatskej knižnici. Vo februári je pripravená fašiangová slávnosť a fašiangový ples pri živej hudbe. V marci sa v denných centrách budú vyrábať ozdoby na Veľkú noc, ktorými si potom vyzdobia priestory, v ktorých sa stretávajú. Takisto si budú seniori variť a piecť veľkonočné dobroty. V apríli budú seniori trochu cestovať. Zájazd je naplánovaný do Hanušoviec pri Prešove, kde navštívia tamojšie múzeum. Na pláne je aj návšteva Vihorlatskej knižnice, v ktorej sa pravidelne konajú posedenia a besedy so spisovateľmi, umelcami či inými osobnosťami činnými v oblasti kultúry. V máji sa ako každoročne zorganizuje opekačka a oslávi sa deň matiek.
Počas júna, kedy počasie praje aj výletom, je naplánovaný výlet do Maďarska, ale aj do Vysokých Tatier. Cestovateľské plány si mnohí splnia aj v júli a v auguste. Poteším všetkých milovníkov kultúry a prírody, a to výletom na Spišský hrad, Oravskú priehradu, či do Thermal parku Vrbov. Plánovaný je aj výlet pre mamičky s deťmi do ZOO v Nyiregyhaza. V septembri sa budú oslavovať dni mesta Humenné, či výstava ručných prác.
V mesiaci úcty k starším, v októbri, je opäť pripravená slávnosť pre našich seniorov a rôzne posedenia a kultúrne vystúpenia. November bude bohatý na prednášky a tvorivé dielne pred blížiacimi sa vianočnými sviatkami. Posledný mesiac v roku bude tradične patriť Mikulášskym večierkom, vianočným posedeniam a silvestrovskému posedeniu.K pravidelným aktivitám v centrách patria tematické posedenia, tzv. „Hry s pamäťou“. Mamičky s deťmi môžu stráviť čas spoločne pri cvičení zumby a pre šikovné ruky ponúkajú denné centrá Krúžok šikovných rúk.

Ak sa chcete o činnosti či programe denných centier v Humennom dozvedieť viac, navštívte webovú stránku mesta www.humenne.sk, kde v sekcii Občan – Ako vybaviť – Sociálne záležitosti – Denné centrá na území mesta Humenné nájdete všetko, čo potrebujete vedieť.

« späť

aktualizácia: 29.01.2013 | počet zobrazení: 16723

Počet návštev od 18.09.2011: 2343874
Počet návštev dnes: 531