Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Gizela


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » SÍDLISKO POD SOKOLEJOM – moderné a zelenšie

SÍDLISKO POD SOKOLEJOM – moderné a zelenšie

Sídlisko pod Sokolejom čaká veľká revitalizácia vnútroblokových priestorov na Partizánskej ulici. Pri odovzdávaní staveniska na realizáciu zhotoviteľovi (22.9.) bol prítomný aj primátor mesta Miloš Meričko.


„Keďže sa na sídlisku dlhodobo nerealizovali žiadne investičné akcie, darí sa nám to meniť. Vo výstavbe je bytovka, rekonštruuje sa materská škola. Aktuálne ide o významnú revitalizáciu vnútroblokových priestorov. Bude to komplex rekreačno-oddychovej zóny, kde si na svoje prídu všetky vekové kategórie, rodičia s deťmi, mládež. Teším sa, že sídlisko sa zmodernizuje," podotkol primátor mesta Miloš Meričko.


Mesto získalo nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu na projekt s názvom Zlepšenie environmentálnych aspektov na území mesta Humenné – revitalizácia Sídliska pod Sokolejom – I. etapa. Jedným z cieľov je budovanie prvkov zelenej infraštruktúry. Celková hodnota je takmer 600 tisíc eur s DPH, spoluúčasť mesta je 5%. Zhotoviteľom je spoločnosť Eurovia SK, a.s.


Projekt počíta so športovými plochami – 2 väčšie ihriská a 4 detské ihriská. Vymenia sa hracie, resp. dopadové plochy, ktoré budú spĺňať súčasné normy, osadia sa nové moderné hracie prvky ako preliezačky, pružinové hojdačky, zostavy so šmýkačkami. Samozrejmosťou bude mestský mobiliár – nové lavičky, sedacie súpravy, smetné koše, stojany na bicykle, verejné osvetlenie, ďalej pingpongový stôl a prírodné jazierko. Súčasné oplotené ihrisko sa taktiež zrenovuje a bude naďalej plniť svoj účel.


„Je tu koncipovaná prevažne obytná zeleň, tiež obnova nepriepustných povrchov za priepustné, keďže v niektorých častiach sa starý asfalt odstráni a nahradí ho nová povrchová úprava, ktorá bude priepustná, čo sa týka vody. Zaujímavým prvkom je prírodné jazierko s fontánkou, ktoré bude mať samočistiacu funkciu prostredníctvom špeciálnej zelene. V letných mesiacoch bude zmierňovať teplotné výkyvy a zvlhčovať vzduch i prostredie. Súčasťou bude aj drevené mólo," vysvetlil Miroslav Turčan, vedúci Odboru koncepcie a rozvoja mesta.


Zrevitalizujú a rozšíria sa aj parkovacie plochy pre osobné vozidlá, kapacita bude 57, tiež osem samostatných miest pre imobilných. Plánuje sa aj s vybudovaním dvoch nových prístreškov pre tuhý komunálny odpad. Staré verejné osvetlenie nahradí nové, a to na báze LED svietidiel. Prispeje sa k zvýšeniu efektivity, ale aj k úspore, čo sa týka nákladov na prevádzku.


„Ak budú nové výzvy a možnosti, mesto chce pokračovať v revitalizácii aj ďalších častí v rámci mesta," dodal Miroslav Turčan.


Lehota na dokončenie diela je stanovená na 10 mesiacov.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Vizualizácia revitalizácie (Sídlisko pod Sokolejom) Vizualizácia revitalizácie (Sídlisko pod Sokolejom)
« predchádzajúci Vizualizácia revitalizácie (Sídlisko pod Sokolejom) Vizualizácia revitalizácie (Sídlisko pod Sokolejom) Sídlisko pod Sokolejom - súčasný stav Sídlisko pod Sokolejom - súčasný stav Sídlisko pod Sokolejom - súčasný stav Sídlisko pod Sokolejom - súčasný stav
aktualizácia: 22.09.2020 | počet zobrazení: 4780

Počet návštev od 18.09.2011: 3801205
Počet návštev dnes: 1970
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie