Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » S mladými Humenčanmi – Za jedno lano

S mladými Humenčanmi – Za jedno lano

Vo štvrtok 20. februára sa primátor mesta Humenné Miloš Meričko stretol so študentmi Gymnázia sv. Jána Zlatoústeho a Strednej odbornej školy technickej, ktorí si v rámci celoslovenského projektu Za jedno lano pripravili prezentácie o tom, čo by v meste zmenili a v čom vidia potenciál. Podujatie sa konalo pod záštitou Združenia informačných a poradenských centier Slovenska. Z radov poslancov sa na stretnutí zúčastnili Silvia Cukrovaná, Martin Ruščanský a Tomáš Šudík.


Hlavným zámerom projektu je spájať mladých ľudí a vytvárať im podmienky pre dialóg s kompetentnými zástupcami samosprávy. Dôležitá je aj iniciatíva mládeže, možnosť zapojiť sa a zviditeľniť mesto. Štyri skupiny študentov prezentovali pripravené projekty, ktoré sa týkali ekológie i športu.
Čo by mládež uvítala? Trhy šikovných rúk, v rámci ktorých by sa predstavili mladé talenty napríklad v hudbe alebo vo výrobe oblečenia. Druhá skupina poukázala na zvýšenie záujmu o samospráve i dianie v meste, pravidelné schôdze, na ktorých by rokovali o potrebách a návrhoch. Trio študentiek sa zameralo na vyčistenie a zveľadenie rekreačnej oblasti Hubková. Posledná skupina by privítala organizáciu neformálnych športových podujatí, ktoré by umožnili amatérskym športovcom presadiť sa.

„Myslím si, že je v našich silách so všetkými predstavenými aktivitami pomôcť. Som rád, že máme v meste ambicióznych mladých ľudí, ktorí majú plány a vízie do budúcnosti. Stretnutie s nimi bolo pre mňa inšpirujúce," poznamenal primátor mesta.

« späť

S mladými Humenčanmi – Za jedno lano S mladými Humenčanmi – Za jedno lano
« predchádzajúci S mladými Humenčanmi – Za jedno lano S mladými Humenčanmi – Za jedno lano S mladými Humenčanmi – Za jedno lano S mladými Humenčanmi – Za jedno lano S mladými Humenčanmi – Za jedno lano S mladými Humenčanmi – Za jedno lano
aktualizácia: 24.02.2020 | počet zobrazení: 2411

Počet návštev od 18.09.2011: 3747248
Počet návštev dnes: 1900
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie