Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Roland


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Rokovanie s ministerstvom dopravy – nadšenie z cyklomosta

Rokovanie s ministerstvom dopravy – nadšenie z cyklomosta

Medzi štvrtkové (4.6.) rokovania primátora Miloša Merička patrila tematicky aj dopravná štruktúra mesta Humenné. Až šesticu tém prebral štatutár mesta s Jaroslavom Kmeťom, štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy SR a Jozefom Fabianom, riaditeľom Investičnej výstavby a správy ciest Košice, Slovenská správa ciest.


Primátor dohodol návštevu počas svojich nedávnych pracovných ciest do Bratislavy.
„Predstavil som naše vízie a plány, teším sa, že sa s nimi humenský rodák Jaroslav Kmeť aj stotožnil," povedal Miloš Meričko.


Debata sa týkala vybudovania priebežného jazdného pruhu na okružnej križovatke pod nadjazdom v Humennom (Staničná ul.), pokračovalo sa Veľkým južným obchvatom mesta Humenné – „I/74 Brekov – Humenné, preložka", tretím bodom bola križovatka Sninská ul. – Jasenovská ul. v Humennom. Zúčastnené strany prebrali aj elektrifikáciu železničnej trate v úseku Bánovce nad Ondavou – Humenné, dôležitou témou bola tiež oprava peších komunikácií na nadjazde cesty I/74 v Humennom a plánovaná výstavba cyklomosta cez Laborec.


Jaroslav Kmeť neskrýval nadšenie najmä nad snahou premostiť Laborec, čím sa zefektívni presun cyklistov i peších. „Cyklodoprava je moja srdcovka,„ poznamenal a následne hneď aj potvrdil pozitívny vzťah k svojmu rodisku.
„Pre Humenné sa budem snažiť spraviť čo najviac. Priznám sa, prekvapila ma kritická situácia v oblasti cestnej infraštruktúry. Do kompetencie Ministerstva dopravy spadá aj Slovenská správa ciest, prebrali sme situácie s primátorom a jeho tímom a dohodli sa na postupe a prioritách. V Humennom som našiel veľmi šikovných ľudí, chcú pre mesto urobiť veľa, takže môžeme projekty, o ktorých sme rozprávali, dotiahnuť do zdarného konca. Oceňujem najmä projekt týkajúci sa alternatívneho spôsobu dopravy – cyklodoprava. Humenné prezentuje štúdiu cyklomostu, pričom finančný rámec, ktorý ministerstvo dopravy bude podporovať, je zameraný v prvom rade na „zelené projekty“. Vnímam to ako krásny príklad z Humenného – skĺbiť ekológiu a dopravu,“ konštatoval Jaroslav Kmeť.


V Humennom tak môže vyrásť unikátne cykloprepojenie od Sninského mosta až k zimnému štadiónu, odkiaľ bude možné dostať sa na Sídlisko pod Sokolejom alebo opačným smerom bicyklovať prakticky až na lokalitu Dubník.


„Cyklomost je finančne enormne náročná stavba, môže sa vyšplhať až do jedného milióna eur. Z prostriedkov mesta ho nedokážeme zabezpečiť. So štátnym tajomníkom sme rozprávali o možnostiach financovania aj samotnej príprave projektovej dokumentácie. V súčinnosti s Ministerstvom dopravy SR chceme dospieť k úspešnému koncu," dodal Miloš Meričko.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Rokovanie s ministerstvom dopravy Rokovanie s ministerstvom dopravy
« predchádzajúci Rokovanie s ministerstvom dopravy Miloš Meričko a humenská strana na rokovaní Jaroslav Kmeť a zástupcovia Slovenskej správy ciest nasledujúci »
aktualizácia: 04.06.2020 | počet zobrazení: 2018

Počet návštev od 18.09.2011: 3781840
Počet návštev dnes: 1889
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie