Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Svetozár


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Riešenie problému: potok Lieskovčík

Riešenie problému: potok Lieskovčík

Utorkový (18.8.) intenzívny a prívalový dážď spôsobil v severnej časti mesta povodne. Najhoršia situácia bola v lokalitách Gaštanová, Dubník, Kudlovce, Mierová a Nemocničná ulica, taktiež centrum mesta, park pri kaštieli.


Pri Regionálnej veterinárnej a potravinovej správe sa vylial potok Lieskovčík. Dôvodom bolo upchatie betónovej skruže.


Vo štvrtok (20.8.) sa konalo výjazdové zasadnutie krízového štábu práve v spomínanej lokalite za účasti vedenia mesta, hasičov, vodární, správy povodia Laborca, Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy a technických služieb.


„Dnešné výjazdové zasadnutie krízového štábu rozhodlo, že stále ostáva tretí stupeň povodňovej aktivity. Zamestnanci mestských organizácií sú neustále v teréne, čistia mesto a pomáhajú majiteľom postihnutých domov," ozrejmil Miloš Meričko, primátor mesta.


Počas utorkového lejaku bol tok vody cez betónovú skruž nepriechodný. Zapríčinili to nánosy bahna a trávy. Časť skruže je aj poškodená.


„Riešime situáciu v súčinnosti so Slovenským vodohospodárskym podnikom, keďže je to v ich správe. Ak by prišiel prudký dážď, mohol by opätovne spôsobiť vyliatie potoka. Po diskusii so všetkými kompetentnými zložkami sme sa zhodli na návrhu odstrániť zábranu, respektíve trávnatý priechod vedľa mosta, aby prietok vody v potoku bol bezproblémový. Zatiaľ však zisťujeme uloženie inžinierskych sietí a možnosti odstránenia priechodu," vysvetlil primátor mesta.


V popoludňajších hodinách Technické služby mesta Humenné odstránia nánosy a vyčistia oblasť okolo mosta a potoka.


Výstavba suchého poldra na Gaštanovej ulici je investičnou akciou Slovenského vodohospodárskeho podniku a pre vedenia mesta je jedna z priorít. „Predĺžil som platnosť územného rozhodnutia pre túto stavbu, Slovenský vodohospodársky podnik musí vyriešiť ešte majetkovo-právne vysporiadania. V najbližších dňoch plánujem iniciovať rokovanie s predstaviteľmi Slovenského vodohospodárskeho podniku nielen o poldri, ale aj o ďalších činnostiach – kosenie, čistenie lokalít, ktoré sú v ich správe, ako napríklad nábrežie Laborca," vysvetlil primátor mesta.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Výjazdové zasadnutie krízového štábu pri potoku Lieskovčík Výjazdové zasadnutie krízového štábu pri potoku Lieskovčík
« predchádzajúci Výjazdové zasadnutie krízového štábu pri potoku Lieskovčík Problémová betónová skruž Most smerom k Regionálnej veterinárnej a potravinovej správe Trávnatý priechod vedľa mosta, ktorý sa navrhol odstrániť nasledujúci »
aktualizácia: 20.08.2020 | počet zobrazení: 2157

Počet návštev od 18.09.2011: 3799234
Počet návštev dnes: 2124
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie