Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Apríl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

meniny má Hugo


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Riaditeľka a zamestnanci materskej školy: Nezaťahujme deti do volebnej kampane

Riaditeľka a zamestnanci materskej školy: Nezaťahujme deti do volebnej kampane

Na základe otvoreného listu zamestnancov Materskej školy na Štefánikovej ulici s ich podpismi, v ktorom riaditeľka Materskej školy na Štefánikovej ulici v Humennom Miriam Ivanegová a zamestnanci vyzývajú kandidátov v komunálnych voľbách, aby materskú školu a deti, ktoré ju navštevujú, nezaťahovali do volebnej kampane, pristupujeme k tomuto vyhláseniu:


„Považujeme za férové, aby kandidáti na primátora či poslancov súťažili predovšetkým svojimi víziami ďalšieho rozvoja mesta. Je veľmi smutné, keď sa deti a ich materská škola stáva terčom politických útokov. V tejto súvislosti ostro odmietame vyjadrenie kandidáta na primátora Miroslava Porochnavého, že bývalá riaditeľka škôlky Anna Lopatová zažívala na pracovisku „psychický teror“. Sú to nepodložené tvrdenia, ktorých jediným cieľom je útočiť vo volebnej kampani,“ uviedli súčasná riaditeľka a zamestnanci.


„Pripomíname, že v aktuálnom súdnom spore medzi mestom a bývalou riaditeľkou nepadol zatiaľ žiaden právoplatný rozsudok a kandidáti na primátora by si mali ctiť právo a právny štát, ak chcú zodpovedne zastávať najvyššiu mestskú funkciu. Je veľmi nebezpečné vynášať v otvorenom spore laické verdikty a medializovať ich, kým právoplatne nerozhodli súdy,“ ďalej uviedli v otvorenom liste zamestnanci materskej školy.


Prednosta Mestského úradu v Humennom Ondrej Bartko je z vyjadrení kandidáta Porochnavého pobúrený. „Anna Lopatová v minulosti neuspela vo voľbe riaditeľky materskej školy, pretože v deväťčlennej rade školy získala len tri hlasy. Rozhovor je znôška lží, na ktoré mesto nedostalo žiadnu možnosť zareagovať. Obzvlášť neúprimne znejú z úst človeka, ktorý sa do Humenného len nedávno prisťahoval čisto účelovo kvôli voľbám primátora a zložil kvôli tomu svoj vlastný mandát starostu v Kochanovciach. Nepodložene očierňuje meno Humenného a uráža všetkých zamestnancov Mesta Humenné, ktorým na rozdiel od neho na svojom meste záleží,“ uviedol Bartko.

« späť

aktualizácia: 25.09.2018 | počet zobrazení: 8355

Počet návštev od 18.09.2011: 2953244
Počet návštev dnes: 163
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie