Primátorka mesta

PhDr. Jana VaľováKalendár
  «   Júl   »  
  «   2018   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

meniny má Magdaléna


Počasie
Sobota 21.07.2018
aktuálne o 20:01
Malá oblačnosť
teplota 21°C
predpoveď na zajtra
Prevažne oblačno, možnosť prehánok alebo búrok
cez deň 25°C / v noci 16°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Riaditeľ technických služieb hodnotí rok 2012

Riaditeľ technických služieb hodnotí rok 2012

kvetinovy zahon Nový rok je už v plnom prúde, mnohí z nás už ani nevnímajú, že si v dátume píšeme číslo 2013. V silves­trovský večer sme si všetci chtiac – nechtiac hodnotili svoje súkromie, svoje úspechy či menej príjemné chvíle. Mesiac január je obdobím, keď svoje minuloročné pôsobenie hodnotíme aj po svojej profesijnej stránke, či z pohľadu fungovania organizácie.
O tom, ako hodnotí fungovanie technických služieb v meste v minulom roku, sme sa rozprávali s riaditeľom Ing. Milanom Kurucom.


Občania mesta vidia pracovníkov technických služieb v meste pri rôznych aktivitách. Priblížte občanom, o čo sa pracovníci TS v meste starajú.
MK: Naši zamestnanci sa predovšetkým starajú o čistotu v meste, to znamená, že realizujeme vývoz odpadu v celom meste, čistíme cesty a chodníky, opravujeme miestne komunikácie, ktoré sú majetkom mesta. Okrem toho sa staráme o verejnú zeleň a verejné osvetlenie. Nesmieme zabudnúť ani na zabezpečenie činnosti a prevádzky parkovísk. Taktiež máme na starosti mestské toalety. Okrem týchto povinností pomáhame občanom, ak nás požiadajú o pomoc pri riešení ich problémov, ktoré sa týkajú našej činnosti.

S akými požiadavkami sa na TS obracajú občania najčastejšie?
MK: Občania nás najčastejšie upozorňujú na nefunkčné svetlá verejného osvetlenia, nepokosené trávnaté plochy, neodhrnutý sneh, či neupravené chodníky. Sme radi, že nás občania upozorňujú aj na vandalmi zničený majetok mesta a na iné škody, ktoré svojim konaním napáchali.

Okrem sťažností, ktoré dostávate od občanov pomerne často, máte na svoju prácu aj pozitívnu odozvu?
MK: Mnohí si možno myslia, že sa nám ľudia iba sťažujú. Ale nájdu sa aj takí občania, ktorí ním poďakujú. Poďakujú sa za odvoz odpadkov alebo keď im orežeme stromy alebo kríky, ktoré im napríklad bránili vo výhľade alebo poškodzovali omietky domov. Dostávame aj ďakovné mejly za práce, ktoré sme pre nich vykovali nad rámec našich povinností. Takto sme vyrobili úschovňu bicyklov v Dennom centre na ul. Laboreckej. Veľa ľudí je rado, že sprevádzkujeme staré svietidlá v parkoch, či za opravu lavičiek.

Toto sú dôkazy, že ľudia Vašu prácu sledujú a vnímajú, ale ju aj ocenia. Realizovali ste v minulom roku práce, ktoré ste predtým nerobili? MK: V minulom roku sme vysadili kvetinové záhony pri pri OC Billa, na Sidl. pod Sokolejom, v parku pri hoteli Karpatia, na Kukorelliho ulici. Upravili sme starú nefunkčnú fontánu na ul. Mierovej a takisto jej okolie. Opravili sme cestné žľaby na ul. Majakovského a na križovatke ulíc Košická – Jasenovská.

Počas roka sme občanov cez našu stránku, aj vysielanie Humenskej televízie informovali o odstránení čiernych skládok v meste.
MK: V roku 2012 sme zlikvidovali 13 čiernych skládok, z ktorých sa vyviezlo celkovo 33,14 ton odpadu. Je to práca, ktorá je potrebná, aby bolo mesto čisté, aby sa nešírili nákazy. Chcem ale občanom pripomenúť, že akékoľvek odpratanie nelegálnej skládky stojí mesto nemalé peniaze. Odvoz a uloženie takého veľkého množstva odpadu stálo mesto a jeho občanov 1 142 eur.

Ste teda s uplynulým rokom ako riaditeľ TS spokojný a čo by ste chceli odkázať Humenčanom?
Minulý rok hodnotím ako celkom úspešný. Chcel by som občanov poprosiť o pochopenie pre našu prácu. Nestíhame za niekoľko dní pokosiť trávu v celom meste, tak ako nestíhame odhŕňať a posypávať cesty a chodníky v priebehu krátkej doby. Stáva sa nám často, že na nás ľudia kričia, keď ráno odvážame smeti. A čo je pre mňa nepochopiteľné, keď na našich pracovníkov, ktorí hneď z rána kosia vysokú trávu, nevďační ľudia lejú z okien a balkónov vodu. Chcem poprosiť všetkých, aby nám nesťažovali prácu, ktorej máme v meste aj tak dosť.

« späť

aktualizácia: 01.02.2013 | počet zobrazení: 16672

Počet návštev od 18.09.2011: 2275729
Počet návštev dnes: 141