Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Slavomír


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Rekonštruujú sa chodníky a cesty, budujú sa aj nové parkoviská

Rekonštruujú sa chodníky a cesty, budujú sa aj nové parkoviská

V uliciach nášho mesta prebieha momentálne veľký stavebný boom. V uplynulých dňoch sa síce už ukončili niektoré investičné akcie, no robotníci a stavebné mechanizmy sa presunuli do iných lokalít, aby pomohli zlepšiť život v našom meste.


Počas októbra prebieha realizácia veľkej investičnej akcie Rekonštrukcií ciest a chodníkov v meste Humenné. Vo verejnom obstarávaní sa podarilo znížiť predpokladanú cenu na 787 126 eur, usporené peniaze pôjdu podľa zástupcu primátorky mesta Andreja Semanca do ďalších projektov.


Nový asfaltový koberec na Sídlisku pod Sokolejom
V rámci tejto investície sa zrealizuje oprava chodníka na Mierovej ulici od supermarketu Lidl až po OC Mierová. Rekonštrukcie sa dočká aj časť cesty na Laboreckej ulici vrátane točne. Nový asfalt pribudne aj na chodníku po Nemocničnej ulici pri polícii a pri bytových domoch. Po novom asfaltovom koberci na ulici SNP budú jazdiť domov aj vodiči bývajúci na Sídlisku pod Sokolejom.


„Od križovatky na Jasenov až smerom k zastávke MHD sa vyfrézuje starý asfaltový koberec a ten sa vymení za nový. Keďže je táto cestná komunikácia dostatočne široká, jej súčasťou bude aj cyklochodník. Predpokladaný termín ukončenia celej tejto veľkej investičnej akcie by mohol byť na prelome mesiacov október a november,“ informoval nás poverený vedúci odboru územného plánovania a výstavby Marián Šalata.


Na SNP a Tyršovej pribudne dokopy 124 parkovacích miest
Stavbári sú v týchto dňoch aj na ulici SNP, kde sa buduje 60 nových parkovacích státí. V rámci tejto investície sa zrekonštruuje aj schodisko na rovnakej ulici. Súčasne sa revitalizujú aj spevnené plochy a verejné priestranstvá na Tyršovej ulici. Stavbári počas revitalizácie vybudujú celkovo 64 nových parkovacích miest a nahradia nevyhovujúci spojovací chodník z betónových tvárnic na tejto ulici za nový zo zámkovej dlažby. Okrem toho sa opraví aj starý chodník z betónovej dlažby v dĺžke 160 metrov. Súčasťou stavebných prác bude aj výsadba nových stromov a zelene. Aj tieto práce by sa mali skončiť do konca tohto mesiaca.


Aj Gaštanová ulica sa dáva do poriadku
Dobrým správam sa isto potešia aj obyvatelia Gaštanovej ulice, kde v súčasnosti v spolupráci s Východoslovenskou vodárenskou spoločnosťou prebieha rekonštrukcia a zvýšenie priepustnosti kanalizácie.


Tam okrem prác realizovaných VVS, o ktorých sme vás už predtým v našom občasníku informovali, sa chystá aj odstránenie starého asfaltového, resp. betónového krytu a jeho výmena za nový. Okrem toho tam pribudne nový asfalt na 4. a 5. ulici, kde doteraz absentoval. Tým sa nielenže zvýši komfort pre tamojších obyvateľov, ale zrekonštruujú sa aj chodníky, pribudnú obrubníky a upravia sa aj vstupy k jednotlivým domom. Hotovo by tam malo byť do konca októbra.


Opravuje sa aj chodník medzi Tyršovou a Hubkovou, neukrátia ani sánkarov
Uplynulý mesiac sa začalo aj s opravou poškodeného chodníka na ulici Osloboditeľov v úseku medzi Tyršovou a Hubkovou. Viceprimátora prekvapili niektoré názory, ktoré kritizovali, že po rekonštrukcii chodníka prídu deti na Sídlisku II.A o možnosť sánkovania.


„Chcel by som reagovať na to, že mesto znehodnotilo ten malý kopček a deti zo sídliska sa nebudú mať kde sánkovať. Pri rekonštrukcii sme museli urobiť isté terénne úpravy, aby sa tam mohli dať obrubníky a zasypali sme aj trochu zeminy. Nikto však nič nespotvoril, práve naopak. Ten asi 10-metrový svah sa teraz upraví a bude sa na ňom môcť v prípade dostatku snehu ešte lepšie sánkovať. A ak by to niekomu nevyhovovalo, fanúšikovia sánkovania môžu ísť do neďalekého parku medzi humenským zámkom a amfiteátrom a tam sa môžu venovať tejto príjemnej aktivite,“ myslí si A. Semanco.


Ďalších 41 nových odstavných plôch poteší najmä návštevníkov zdravotníckych zariadení
Začiatkom októbra sa za účasti primátorky mesta Jany Vaľovej odovzdalo aj 41 nových odstavných plôch na Sídlisku I. Tie vznikli na mieste oproti MŠ Družstevná pred radovými garážami vedľa nákupného centra na Družstevnej ulici v Humennom. Cieľom rekonštrukcie bolo zlepšenie dopravnej situácie v tejto lokalite najmä v ranných a dopoludňajších hodinách. Nápor spôsobovali najmä motoristi navštevujúci zdravotnícke zariadenia, ktoré sa nachádzajú v blízkosti tejto lokality.


Ešte donedávna bol s parkovaním na Sídlisku I problém. Pacienti a návštevníci nemocnice a polikliniky parkovali medzi bytovými domami a zaberali miesta obyvateľom samotného sídliska. Na základe toho humenská radnica využila plochu pred radovými garážami. Po úprave terénu a použitím betónových prefabrikátov so štrkovou výplňou vzniklo 39 miest s kolmým státím na parkovanie a dve miesta s pozdĺžnym státím.


Parčík Valaškovce je už zrevitalizovaný
V septembri sa dokončila aj revitalizácia parčíka na Valaškovciach. Pribudli v ňom lavičky na oddych, odpadkové koše, nové osvetlenie, zeleň, položila sa zámková dlažba a vytvoril sa nový bezpečnejší priechod pre chodcov. Vedenie mesta verí, že tento parčík urobí radosť obyvateľom z blízkeho okolia a vznikne aj krajší priestor na oddych a uctievanie si tradícií ako je napr. aj svätenie veľkonočných jedál.

« späť

Tyršova ulica Tyršova ulica
« predchádzajúci Tyršova ulica Chodník Osloboditeľov - Hubková Družstevná ulica Družstevná ulica Sídlisko pod Sokolejom Nový bezpečnejší priechod pre chodcov a Parčík Valaškovce
aktualizácia: 05.10.2018 | počet zobrazení: 6500

Počet návštev od 18.09.2011: 3743252
Počet návštev dnes: 572
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie