Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Kazimír


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Rekonštrukcia parkoviska na Mierovej ulici pokračuje podľa plánu

Rekonštrukcia parkoviska na Mierovej ulici pokračuje podľa plánu

Začiatkom augusta začala humenská radnica s kompletnou rekonštrukciou komunikácie vnútroblokového priestranstva a odstavných plôch na Mierovej ul. č. 63 – 65 a 70 – 78. O komplexnú revitalizáciu tejto lokality sa stará michalovská firma Scorp spol. s.r.o. Vo štvrtok, 24. augusta, navštívila stavbu v rámci kontrolného dňa aj primátorka Jana Vaľová, ktorá rovnako ako vedenie radnice, je spokojná s priebehom doterajších rekonštrukčných prác.


Vyriešia parkovanie pre 100 vozidiel
V rámci rekonštrukcie sa rozšíri predmetná cestná komunikácia pozdĺž bytovky na šírku piatich metrov, čím sa táto cesta stane obojsmernou pre vjazd a výjazd vozidiel. Okrem toho sa vo vnútroblokových priestoroch zriadi až 100 parkovacích miest a vytvoria sa nové chodníky k parkoviskám pri garážach. Navyše bude na cestnej komunikácii a parkovacích plochách položený nový asfaltový kryt, vymenia sa obrubníky a doplnia uličné vpuste. Ihrisko, ktoré už neslúžilo svojmu účelu a navyše na ňom parkovali vozidlá, nahradí nová zeleň so šiestimi lavičkami a rovnako prejdú zmenou aj detské preliezky, ktoré dostanú nový náter. Humenská radnica na čele s primátorkou Janou Vaľovou uvítala spoluprácu zo strany obyvateľov Mierovej ulice, ktorí rešpektujú dočasné obmedzenie v rámci staveniska a preparkovali si svoje vozidlá. Zároveň možno zhodnotiť veľmi pozitívne aj spoluprácu všetkých ostatných zložiek podieľajúcich sa na rekonštrukcii danej lokality, či už hliadok Mestskej polície, samotných obyvateľov, ale aj zhotoviteľa stavby.


J. Vaľová: Podnety obyvateľov sme hneď dali zapracovať
„Aj na tomto kontrolnom dni sa ukázalo aké dôležité je chodiť priamo do terénu a načúvať požiadavkám obyvateľov. Dozvedela som sa, že najmä mamičky z Mierovej ulice by privítali, keby vo vnútroblokových priestoroch zostali aj pieskoviská a doplnili sa aj nejaké malé zostavy na detské ihriská. Rovnako občania pripomienkovali, aby stojisko na odpadkové koše bolo spevnené a na lepšom mieste. Problémom bol aj nefunkčný kanál, ktorého osadenie v minulosti nebolo najlepšie vyriešené, dôsledkom čoho sa upchával, no aj toto sa snažíme riešiť. Všetky podnety obyvateľov Mierovej ulice doplníme do projektovej dokumentácie, tak aby sa už onedlho mohli potešiť nielen z väčšieho počtu parkovacích miest, ale aj zelene a celkovo miesta pre oddych,“ skonštatovala primátorka.


Finančné náklady na realizáciu tejto investičnej akcie predstavujú sumu 125 000 eur, pričom odovzdanie zrekonštruovaných vnútroblokových priestorov sa predpokladá do konca septembra tohto roka.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 25.08.2017 | počet zobrazení: 6545

Počet návštev od 18.09.2011: 3626659
Počet návštev dnes: 3652
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie