Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Františka


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Reakcia zástupcu na video - Meričkova katastrofa na Oscara

Reakcia zástupcu na video - Meričkova katastrofa na Oscara

So záujmom som si pozrel katastrofické video pána poslanca Merička, podfarbené precízne zvolenou smutnou hudbou a musím ho pochváliť za jeho veľmi precízny zmysel pre detail. Najmä pasáž s malým bezasfaltovým fliačikom na chodníku, ktorý sa chystáme opraviť, by isto mohla ašpirovať na jednu z tohtoročných cien americkej filmovej akadémie. Z nášho pohľadu má však sošku Oscara za úchvatný scenár už teraz…


V posledných rokoch a takisto aj v tomto sme už zrealizovali viacero investičných akcií, ktoré výrazne zlepšili život obyvateľom mesta, no tie v jeho hororovom videu absentovali. Obyvatelia Humenného si na rozdiel od pána poslanca pochvaľujú, aké pozitívne zmeny nastali v ich bezprostrednom okolí. Pravidelne sa s nimi stretávame a vieme, čo ich na rozdiel od pána poslanca trápi. Tento mesiac sa napr. revitalizuje parčík na Valaškovciach a po dokončení každý z jeho návštevníkov uvidí kus peknej roboty. Onedlho sa začne aj s dlho očakávanou rekonštrukciou potrubí a kanalizácie v lokalite na Gaštanovej, kde neskôr pribudne aj nový asfalt.


Tento týždeň zas máme naplánované slávnostné otvorenie futbalového štadióna. Všetci uvidia ten obrovský rozdiel medzi štadiónom, ktorý si pamätali z minulosti a tým, ktorý sa teraz nanovo postavil. Chápem však, že to sú pozitívne veci, ktoré pána poslanca nezaujímajú a nehodia sa do jeho hororovej mozaiky. Kritizovať je tá najjednoduchšia vec, účelovo zostrihať video.


Netvrdíme, že všetko v meste je ideálne, no Humenné nie je mesto duchov, opadanej omietky a niekoľkých centimetrov chýbajúceho asfaltu, ako sa tento priaznivec tradičných rodinných hodnôt vo svojom videu snaží prezentovať. Čo mu bránilo ako poslancovi ísť za riaditeľom Technických služieb mesta, ktorý by mu povedal, kedy máme v pláne opraviť tie veci, ktoré sú v našom majetku? Čo bránilo pánovi poslancovi zistiť si u iných majiteľov nehnuteľností, kedy aj oni plánujú niečo urobiť pre zlepšenie toho, čo ukazoval? Prečo takto zavádza občanov? Veď dlhé roky pôsobil na Odbore správy majetku a podnikateľskej činnosti, preto by mal vedieť, ktoré budovy sú mestské a ktoré súkromné. Mohol zájsť za majiteľom Vihorlatu, ktorého vlastníkom je firma MOF INVEST, a.s. a predsedom jej predstavenstva je Ján Molnár a možno by mu vysvetlil, prečo to tam vyzerá tak, ako to vyzerá. A možno pán poslanec chcel, aby sme my ako Mesto investovali do cudzieho majetku a potom by na nás so svojimi ambicióznymi a všetkého schopnými koleg(yň)ami zo svojho klubu okamžite dal podanie na prokuratúru, že rozhadzujeme verejné zdroje na majetku iných súkromných subjektov.     


V našom meste je plno vecí, ktoré by iné mestá s radosťou kopírovali, no žiaľ pre nich, ich rozpočet im to nedovolí. V tomto roku máme pripravených vyše 2 milióny eur na rôzne investície, či už do mestskej infraštruktúry, chodníkov, miestnych komunikácií, nových parkovacích plôch, detských ihrísk, zelene, rozšírenia materských škôl, výstavby Komunitného centra, revitalizácie sídlisk atď., ktoré sme už začali postupne realizovať.


Ak všetko to bude hotové, predpokladám, že pán poslanec Meričko a jeho divotvorná kamera tam všade pôjdu a ukážu ľuďom, čo všetko tá „zlá“ radnica dala pre nich urobiť. Ak by to náhodou z jeho pohľadu bolo málo, môže si pán poslanec položiť rečnícku otázku, prečo v čase, keď bol vedúcim Odboru správy majetku a podnikateľskej činnosti, sa nijakým spôsobom nepričinil o takéto investície. Hovorí sa, že len neschopní ľudia bezhlavo kritizujú všetko, čo vidia a aj nevidia. Tí racionálne uvažujúcejší sú trpezliví a vedia, že nie všetko sa dá urobiť za týždeň a ani za mesiac alebo za rok. Keby si dal pán poslanec dolu klapky z očí, videl by spolu s ďalšími tisícami Humenčanov moderne sa rozvíjajúce mesto. To ale nechce, lebo by mu to narušilo jeho koncepciu.


Ing. arch. Andrej Semanco
zástupca primátorky mesta Humenné

« späť

aktualizácia: 20.06.2018 | počet zobrazení: 2910

Počet návštev od 18.09.2011: 3642734
Počet návštev dnes: 1225
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie