Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Fridrich


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Reakcia na článok v Podvihorlatských novinách

Reakcia na článok v Podvihorlatských novinách

V súlade s § 8 ods. 3 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve sme požiadali spoločnosť FAMM PRESS, s.r.o., ktorá je vydavateľom týždenníka Podvihorlatské noviny, o uverejnenie odpovede na článok Humenčania, zamyslite sa, ktorý bol publikovaný v Podvihorlatských novinách dňa 05.03.2012 na titulnej strane. Nakoľko považujeme tento článok za jednostranný, nevyvážený a primátorke nebol poskytnutý ani priestor na reakciu, rozhodla sa preto reagovať nasledovne: 

Chcela by som uviesť, že v meste Humenné prebieha všetko transparentne, o čom sa občania môžu presvedčiť na internetovej stránke mesta, kde v zmysle zákona zverejňujeme všetky zmluvy, faktúry i objednávky. Rovnako mesto zmenilo túto stránku, aby občania získali potrebné informácie rýchlo a v prehľadnej forme. Pán Ing. Michal Goroľ, vydavateľ Podvihorlatských novín, bol v minulosti členom strany Smer-SD. Následne zo strany odišiel a chcel do strany aj opäť vstúpiť, teda spolupráca tam bola, to nepopieram. Jedno je ale isté, že Podvihorlatské noviny pána Goroľa uverejnili 2-krát anonymné články týkajúce sa mojej osoby, na základe ktorých vznikli články aj v iných médiách, s ktorými som vyhrala súdny spor. Mohla som následne ako pôvodcu prvotnej informácie žalovať aj Podvihorlatské noviny, ale na základe dobrých vzťahov som tak neurobila.

Ako primátorka mesta nemienim tolerovať nevyváženosť informácií v tomto týždenníku v súvislosti s činnosťou mesta, resp. mojím konaním. Vyváženosť znamená, že jedna aj druhá strana dostane rovnaký priestor v rovnakom čase. Niekto má priestor reagovať, napádať mesto na pol strany a mesto dostane priestor reagovať na nepravdivé a zavádzajúce informácie až na základe žiadosti o opravu, prípadne odpoveď v zmysle zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve. Reakcia mesta je potom zverejnená až v nasledujúcom čísle novín a čitateľ nemá možnosť vytvoriť si ucelený názor na danú tému.

Až po ozname vo volebnom občasníku strany Smer-SD Humenné mesto dostalo priestor v Podvihorlatských novinách reagovať v rovnakom čase. Mesto nemá strach z kritiky, ale musí byť opodstatnená. Noviny čítajú ľudia v Humennom, Snine či Medzilaborciach a zverejnením nepravdivých alebo zavádzajúcich informácií dehonestujú predovšetkým prácu všetkých zamestnancov mestského úradu a mestských organizácií. 

PhDr. Jana Vaľová

primátorka mesta

« späť

aktualizácia: 09.03.2012 | počet zobrazení: 39785

Počet návštev od 18.09.2011: 3630253
Počet návštev dnes: 3543
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie