Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Lujza


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Reakcia mesta Humenné na zavádzajúce informácie ohľadom financovania akcií v rámci osláv nášho 700. výročia

Reakcia mesta Humenné na zavádzajúce informácie ohľadom financovania akcií v rámci osláv nášho 700. výročia

Mesto Humenné dnes reagovalo na zavádzajúce informácie,ktoré podsúvajú na svojej FB stránke dvaja mladíci v našom meste s politickou ambíciou. Ponúkame Vám teraz plné znenie tejto reakcie na rôzne klamstvá a polopravdy, ktoré sa v posledných dňoch objavujú okolo realizácie osláv 700. výročia mesta Humenné a vydania brožúrky „Humenné a okolie ideálna lokalita pre naše podnikanie – sprievodca investora“.

Mesto Humenné sa ohradzuje voči Vašim klamstvám a polopravdám, ktoré ste zverejnili v príspevkoch na Vašej FB stránke pod názvami TLAČ MATERIÁLOV JE IN a OSLAVY MESTA ZAČÍNAJÚ PRIPOMÍNAŤ SLOVENSKÉ PREDSEDNÍCTVO.

Mnohí Humenčania sa už aj prestali pozastavovať nad nezmyslami, ktoré pravidelne uverejňujete na svojom FB profile. Tentoraz ste však už svojimi klamstvami zašli ďaleko za hranicu slušnosti a nečudujeme sa, že ste sa pod to ani nepodpísali. Nedávno ste verejnosť v meste vystrašili tvrdením, citujeme „Na mestskom kúpalisku už bola niekoľko krát žltačka.“ Škoda, že keď vypovedáte pred kompetentnými orgánmi, ktorí túto Vašu neoverenú poplašnú správu posudzujú, nie ste ani zďaleka takí výreční ako pred obrazovkami Vašich počítačov.

Nevylučujeme, že tento náš príspevok zmažete alebo skryjete, no sme presvedčení, že ľudia si k nemu aj tak nájdu cestu. Tu sú konkrétne klamstvá, ktoré ste v spomínaných príspevkoch o meste napísali a ešte ste si aj zaplatili za ich šírenie na sociálnej sieti.

Porovnávali ste ceny za video mapping v našom meste a Michalovciach, kde to vraj bolo podstatne lacnejšie a u nás premrštené. Laserová šou trvala v našom meste zhruba 7,5 minúty, v Michalovciach niečo vyše šesť minút. U našich susedov bolo využitých menej laserových svetiel, keďže sa premietalo na časť budovy Mestského úradu. V Humennom bola pritom osvetlená plocha podstatne širšia, keďže sa premietalo na niekoľkonásobne väčšej ploche nášho zámku.

Čo sa týka Vami spomínanej výšky faktúry, tá bola zaplatená za video mapping, laserovú šou na Valaškovskom moste, svetelnú šou a pyrošou. Išlo teda o štyri veci, ktoré sa konali v priebehu dvoch dní počas osláv 700. výročia mesta Humenné v porovnaní s jednou akciou v meste Michalovce.

Rovnako ste napísali klamstvá a spolu s poslankyňou Máriou Cehelskou, ktorá k tomu vystúpila na ostatnom rokovaní Mestského zastupiteľstva, ste zavádzali občanov mesta vo Vašom príspevku ohľadom brožúrky „Humenné a okolie ideálna lokalita pre naše podnikanie – sprievodca investora“. Pani poslankyňa vytiahla faktúru na 11 040 eur, kde pri celkovo 450 kusoch tejto brožúrky jej vyšlo, že 1 ks stál 24 eur a porovnala to s knihou Humenné – dejiny o Humennom v rovnakej cene. Pani poslankyňa a aj Vy ste ale zabudli dodať, že táto kniha bola vydaná pred viac ako 10 rokmi a na rozdiel od publikácie mesta bola len čierno-biela.

Vaša FB stránka zamlčala, že sa tých ako Vy píšete „NEUVERITEĽNÝCH 11 400,–€ !!!“ použilo nielen na tlač a vydanie tejto brožúrky, ale že sa uskutočnil aj odborný preklad do ďalších dvoch svetových jazykov, a to angličtiny a ruštiny. Zároveň sa v tej cene realizovala aj podstránka na webe humenne.sk pre investorov, ktorá sa bude pravidelne aktualizovať o nové dáta zo Štatistického úradu, Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, ministerstiev a ďalších inštitúcií. Táto stránka je zameraná najmä pre investorov a podnikateľov v našom meste, ako aj pre všetkých jednotlivcov a spoločnosti od nás alebo zo zahraničia, ktoré chcú začať podnikať v našom meste. Ďalšie roky ju bude podľa zmluvy spravovať a dopĺňať o nové informácie práve spoločnosť, ktorá vyhotovila spomínanú brožúrku.

Aj z týchto informácií vyplýva, že tak ako nehovorí pravdu pani poslankyňa Cehelská, rovnako ako ona postupuje aj Vaša FB stránka. Ak ste presvedčení, že Vaše neoverené klamstvá sú pravdivé, nikto Vám nebráni, aby ste sa pod to nabudúce podpísali.

« späť

aktualizácia: 20.09.2017 | počet zobrazení: 5023

Počet návštev od 18.09.2011: 3129682
Počet návštev dnes: 1169
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie