Primátorka mesta

PhDr. Jana VaľováKalendár
  «   Február   »  
  «   2018   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

meniny má Lívia


Počasie
Pondelok 19.02.2018
aktuálne o 20:01
Prevažne polooblačno
teplota -4°C
predpoveď na zajtra
Prevažne zamračené
cez deň 2°C / v noci -3°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Radostnú jeseň života, Vám všetkým, milí seniori

Radostnú jeseň života, Vám všetkým, milí seniori

ander Samospráva mesta rôznymi podujatiami počas celého roka spestruje voľné chvíle svojim občanom, seniorom, nielen v denných centrách, ale i podporou organizácií, ktoré dôchodcov združujú. Čas, ktorý prežívajú mnohí naši občania na zaslúženom odpočinku, je pre mnohých z nich príležitosťou tešiť sa z pekných a príjemných vecí okolo nás, či prežiť príjemné chvíle v kruhu priateľov a známych.

Október je každoročne bohatší na stretnutia so seniormi a bolo tomu tak aj v minulých dňoch, keď jubilanti v seniorskom veku prijali pozvanie primátorky mesta, PhDr. Jany Vaľovej, na spoločenský podvečer v humenskom dome kultúry.
Výnimočné stretnutie v tomto roku jubilujúcich Humenčanov (od 65 – ročných v päťročných intervaloch) bolo plné veselých i romantických piesní sympatickej speváčky Jadranky, okorenené humorom v podaní nezabudnuteľného Andera z Košíc. Výborná nálada publika burcovala umelcov po obidva večery k mimoriadnym výkonom a niekoľkým prídavkom.
Večer bol príjemný, až sa nechcelo odísť. A ani nemuselo, lebo všetkým účastníkom dobre padla ešte chvíľa pri čaši vínka, pri ľudových pesničkách z nášho kraja a v rozhovore s pani primátorkou, či so svojimi rovesníkmi. Okrem krásnych zážitkov, o čom svedčili ďakovné slová mnohých odchádzajúcich, si každý oslávenec odniesol ako spomienkový darček Hrnček pre jubilantov.

Stretnutia so seniormi pokračujú a v rámci Mesiaca úcty k starším, ako aj pri príležitosti Európskeho roka aktívneho starnutia a solidarity medzi generáciami, humenská samospráva pripravila ešte jedno podujatie v Dennom centre na sídlisku III, ktorým tiež chce dať najavo svojim starším občanom, že stále sú neoddeliteľnou súčasťou nášho mesta a že si spoločnosť váži ich doterajšiu prácu, keď popri starostlivosti o rodinu, nie raz priložili ruku k spoločnému dielu na prospech Humenného. Nielen atraktívny program opäť s Anderom z Košíc a s ľudovými piesňami v podaní ľudovej hudby Sokolej, speváckych skupín Hačure a Riava, ale aj návody a poznatky z oblasti zdravého spôsobu života v seniorskom veku potešili a zaujali všetkých prítomných.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 05.11.2012 | počet zobrazení: 29292

Počet návštev od 18.09.2011: 2097853
Počet návštev dnes: 26