Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Február   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

meniny má Alexander


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Radnica v Humennom chce potešiť cyklistov novým chodníkom a chránenými parkoviskami

Radnica v Humennom chce potešiť cyklistov novým chodníkom a chránenými parkoviskami

V Humennom by už onedlho mohlo pribudnúť 217 metrov prepojovacieho cyklochodníka od starého Valaškovského mosta po súčasný chodník na hrádzi pri rieke Laborec. Fanúšikovia cyklodopravy by si zároveň mohli odložiť svojho dvojkolesového miláčika do 7 nových parkovísk s chránenými prístreškami zabezpečenými proti vrtochom počasia, ako aj do 10 nových klasických cyklostojanov.


Mesto Humenné predložilo minulý mesiac cez Prešovský samosprávny kraj (PSK) žiadosť o získanie nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu Výstavby infraštruktúry pre nemotorovú dopravu vyhlásenú v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu v pôsobnosti Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Predpokladaný rozpočet tohto projektu je zhruba 171 000 eur, Mesto žiada o 95 percentné spolufinancovanie, zvyšok by chcelo doplatiť zo svojho rozpočtu.


Najväčšia časť finančných prostriedkov v predbežnej výške 150 000 eur, by išla na vybudovanie prepojovacieho cyklochodníka na hrádzi rieky Laborec. Podľa vedúceho Odboru mestského rozvoja, cestovného ruchu a fondov EÚ Mestského úradu v Humennom Miroslava Turčana, je hlavným zmyslom tohto projektu vybudovať bezpečný prechod pre cyklistov zo Sídliska III do centra mesta a naopak. Tým by sa výrazne zvýšil komfort a bezpečnosť tých Humenčanov, ktorí na bicykloch dochádzajú za prácou, do škôl, zdravotníckych zariadení, či sa snažia dostať do iných častí mesta.


„Značkovaná zelená a následne modrá cyklotrasa, prostredníctvom ktorej sa dá dostať z centra na Sídlisko III a naopak, vedie v smere od humenského zámku cez Námestie Slobody až k Vihorlatskej knižnici. Pri hrádzi rieky Laborec chýba bezpečný prechod, momentálne je tam len úzky chodník, ktorý prakticky vylučuje, aby po ňom naraz prešli dvaja ľudia na bicykloch. Chodník idúci po pravej strane Laborca smerom na Sídlisko III by sa podľa projektu rozšíril a pribudlo by aj zábradlie. Od Vihorlatskej knižnice by tak vznikol bezpečný cyklochodník až k Sninskému mostu a ďalej na Sídlisko III,“ uviedol Miroslav Turčan.


V rámci realizácie tohto projektu by pribudli aj zastrešené stojany pre bicykle a cyklostojany na frekventovaných miestach v meste. Väčšinou sa tak udeje pri verejných budovách, aby nové stanovištia boli v dosahu bezpečnostných kamier. Radnica sa pre tento krok rozhodla preto, aby vydržali čo najdlhšie a nestali sa terčom vandalov. Predbežne sa počíta s ich umiestnením napr. pri Detskej poliklinike alebo na Južnom, či Hornom námestí. Do konca mája by malo byť známe, či Mesto so svojou žiadosťou uspeje. Ak by to nevyšlo, radnica by sa prihlásila ešte do druhého kola posudzovania týchto žiadostí, ktorého uzávierka bude v druhej polovici júna.

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 11.04.2017 | počet zobrazení: 6806

Počet návštev od 18.09.2011: 3610963
Počet návštev dnes: 403
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie