Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   August   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Mojmír


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Pugačevkári využívajú nové príležitosti na vzdelávanie

Pugačevkári využívajú nové príležitosti na vzdelávanie

Obdobie strávené na základnej škole je najvhodnejšie na vytvorenie pevných základov komunikácie v cudzom jazyku a na rozvoj osobnosti dieťaťa. Zapojením školy do medzinárodného programu Erasmus+ sa snažíme, aby komunikačné schopnosti žiakov v anglickom jazyku,  boli získané čo najefektívnejšie.


Po vydarenej 1. mobilite v Rumunsku, v týždni od 8. do 14.mája 2016,  začala druhá mobilita projektu v Českej republike. Počas náročného týždňa  žiaci prezentovali seba, školu, svoje mesto i krajinu na spoločnom stretnutí so školami z Rumunska, Česka, Poľska a Chorvátska. Zúčastnili sa mnohých workshopov zameraných na poznávanie regionálneho a historického dedičstva iných kultúr, navštívili múzeá, v Ostrave sa zviezli do baníckej šachty a navštívili ZOO. Poznávali krásy Moravskoslezských Beskýd, či už turistikou na Trojmezí (Slovensko-Poľsko-Česká hranica), alebo lanovkou na Pustevnu na Radhošti. Spolu so svojimi novými priateľmi sa zúčastnili aj na vyučovacích hodinách vyučovaných v anglickom jazyku, naučili sa národný tanec, športovali. Hos­titelia ich pozvali aj na kultúrne vystúpenie a ochutnávku tradičných domácich jedál.


Stretnutia pedagógov s učiteľmi z iných európskych krajín  im ukázali nový, zaujímavý rozmer vzdelávacích aktivít. Účelom týchto stretnutí bolo pozorovať a zdieľať osvedčené postupy medzi školskými partnermi a priniesť domov nové myšlienky a stratégie, ktoré by mohli byť realizované v našej škole, s cieľom zlepšiť kvalitu vzdelávania. Účasť v projekte Erasmus + je úžasná skúsenosť, ktorá prináša ďalší profesionálny rozvoj pedagógov.


Sme hrdí na našich žiakov, ktorí sa zúčastnili doterajších mobilít, pretože sme sa presvedčili, že naši žiaci sú nielen vedomostne, ale aj emocionálne vyspelí, schopní na sebe pracovať. A čo získali účasťou v projekte? Účasť v projekte im dala možnosť lepšie pochopiť seba, spoznať svoje vlastné silné a slabé stránky, overiť a zlepšiť zručnosti v anglickom jazyku, spoznať kultúru a históriu navštívenej krajiny. Pobyt zvýšil ich dôveru vo vlastné schopnosti. Naučili sa vysporiadať so stresom, mali možnosť poznať mentalitu iného národa. Sú to devízy pre ich ďalšie vzdelávanie a uplatnenie v živote.


No nie sú to len účastníci mobility, ktorí získavajú skúsenosti. Erasmom+ žije celá škola. Učitelia so svojimi žiakmi vyrábajú výrobky súvisiace so zameraním projektu, vytvárajú prezentácie a filmy, kde texty prekladajú aj do anglického jazyka. Dokonca aj rodičia našich žiakov sa zapojili do aktivít vyplývajúcich z plánu projektu. O týchto aktivitách informujú na webovej stránke školy, na sociálnych sieťach, v regionálnej tlači a na stránke  https://twinspace.etwinning.net/…s/page/66196.


Ako sa naši šiestaci prezentovali v Čechách si môžete pozrieť v tejto prezentácii. https://prezi.com/…q51vqq9/125/


Erasmus+ ponúka nové rozmery vzdelávania na našej škole. Je to skvelý spôsob ako obohatiť výchovu a vzdelávanie zážitkami a skúsenosťami.


Text a foto: Mgr. Jana Koudelková, ZŠ Pugačevova

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 02.06.2016 | počet zobrazení: 14557

Počet návštev od 18.09.2011: 3180395
Počet návštev dnes: 322
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie