Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Apríl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

meniny má Miroslava


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Prvým futbalovým výkopom slávnostne otvorili multifunkčné ihrisko

Prvým futbalovým výkopom slávnostne otvorili multifunkčné ihrisko

Strihala sa páska a padol aj otvárací futbalový výkop. Nové multifunkčné ihrisko je slávnostne otvorené.


Pondelok, 20. júna 2016, patril slávnostnému otvoreniu nového multifunkčného ihriska na Chemlonskej ulici. Zúčastnili sa ho predstavitelia mesta, mestskí poslanci, ale aj futbaloví tréneri a malí futbalisti spolu s rodičmi. Práve nádejným športovým talentom je toto ihrisko určené. Tu budú môcť zdokonaľovať svoje výkony a pripravovať sa na dráhu profesionálnych športovcov. Aj týmito slovami sa na začiatku prihovoril prítomným zástupca primátorky, Ing. arch Andrej Semanco. Okrem toho poďakoval Úradu vlády Slovenskej republiky, za finančnú podporu, ktorá pomohla pri realizácii tohto ihriska, a to v rámci programu „Podpora rozvoja športu na rok 2015“, konkrétne od Splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre mládež a šport, a to vo výške 40 000 Eur.


Neskôr už zástupca primátorky, prednosta MsÚ, Mgr. Ondrej Bartko a predseda Oblastného futbalového zväzu, Peter Jenčura, slávnostne prestrihli pásku a vyzvali mladé futbalistky a futbalistov o prvý výkop na multifunkčnom ihrisku. Týmto sa zahájil futbalový zápas medzi chlapcami a dievčatami.


O kultúrny program v rámci slávnostného otvorenia multifunkčného ihriska sa postarali humenské mažoretky Amazonky a žiaci ZŠ Pugačevova so svojou futbalovou choreografiou.


Rozmery ihriska sú 40×20 m, povrch tvorí umelý multifunkčný trávnik s mantinelovým systémom, sieťkami a osvetlením. Ihrisko je prioritne určené pre športy ako futbal, volejbal, basketbal a tenis. Keďže voda umelému trávniku neuškodí, počas zimných mesiacov ho možno prispôsobiť aj ako ľadovú plochu pre korčuľovanie, alebo pre malých hokejistov.


Športové aktivity, výstavbou multifunkčného ihriska, rozšírili svoju ponuku, a to nielen pre mládež a mladých športovcov, ale aj pre širokú verejnosť. Bude tu možné usporiadať športové podujatia, a hlavne vytvárať vhodné podmienky pre športovú reprezentáciu a výchovu mladých talentovaných športovcov. Mesto Humenné vybudovaním multifunkčného ihriska tak otvorilo ďalší športový stánok, ktorý poteší malých aj veľkých.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 21.06.2016 | počet zobrazení: 21755

Počet návštev od 18.09.2011: 2961467
Počet návštev dnes: 1082
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie