Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Február   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

meniny má Alexander


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Prvé prednášky v rámci projektu ,,Humenné hovorí STOP násiliu“ začali.

Prvé prednášky v rámci projektu ,,Humenné hovorí STOP násiliu“ začali.

HE erb Logo_ministerstvo vn�tra SR

Dňom 17.02.2015 mesto Humenné začína realizovať prvú sériu prednášok/wor­kshopov v rámci projektu ,,Humenné hovorí STOP násiliu“, na realizáciu ktorého mesto Humenné získalo dotáciu zo štátneho rozpočtu prostredníctvom rozpočtovej kapitoly Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Ako prvé školenia absolvujú účastníci cieľovej skupiny zloženej z učiteľov základných škôl a cieľovej skupiny vytvorenej z terénnych sociálnych pracovníkov, členov občianskej hliadky a pracovníkov Mestskej polície v Humennom. Práve zástupcovia týchto cieľových skupín sú v pravidelnom kontakte s potenciálnymi obeťami. Každá cieľová skupina sa zúčastní dvoch jednodňových workshopov, ktoré budú prebiehať v priestoroch Mestského úradu v Humennom a Mestskej polície v Humennom pod odborným výkladom lektorov z občianskeho združenia Fenestra. Obsahová náplň jednotlivých prednášok je zameraná na prevenciu v oblasti predchádzania vzniku násilia.

V prvej časti účastníci workshopov vniknú do úvodnej problematiky, oboznámia sa s mýtami a faktami, príčinami násilia, s definíciami formami násilia a vzorcami násilia. V druhej časti im bude prednášané o dynamike násilia, známkach násilia, o situácií žien a detí. Určite sa dozvedia ako hovoriť so ženou o násilí a ako hovoriť o násilí s dieťaťom, lebo ako všetci vieme, táto problematika si vyžaduje veľmi citlivý prístup všetkých zúčastnených . Nie je jednoduché podchytiť (všimnúť si) prvé náznaky domáceho násilia a ešte zložitejšie je vedieť ako sa zachovať v takejto situácií, konať čo najcitlivejšie a napomôcť k vyriešeniu daného problému.

„Projekt je finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality“.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 18.02.2015 | počet zobrazení: 20934

Počet návštev od 18.09.2011: 3610957
Počet návštev dnes: 397
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie