Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » „Promenáda“ od Sninského mosta až po zimný štadión

„Promenáda“ od Sninského mosta až po zimný štadión

cyklo cyklo 1

V lokalite pri Laborci sa dnes odovzdalo stavenisko na realizáciu rekonštrukcie cyklochodníka v úseku od Sninského železničného mosta po prečerpávaciu stanicu technologickej vody (pri ZŠ Dargovských hrdinov).


„Rekonštrukcia sa vykoná v dĺžke 1,1 kilometra. Pozostávať bude z vybúrania jestvujúcich poškodených obrubníkov a povrchu terajšieho chodníka. Uložia sa nové obrubníky, vyspraví sa podkladná vrstva a uloží sa nová asfaltobetónová v hrúbke štyri centimetre. Chodník sa rozšíri na 3,2 metra," vysvetlil Marián Šalata z odboru územného plánovania, výstavby, životného prostredia, dopravy a zelene.


Osadí sa 22 nových lavičiek, 20 odpadkových košov, dva stojany na bicykle a dopravné značky pre peších a cyklistov.


„Uložia sa aj takzvané chráničky do zeme pre výmenu elektrických káblov verejného osvetlenia," doplnil Marián Šalata.


Súčasne sa odovzdalo stavenisko aj pre druhý úsek, a to predĺženie cyklochodníka od Južného námestia popod most (cesta I. triedy v smere na Sninu) až po zimný štadión v dĺžke 320 metrov.


„Vybudujú sa úplne nové podkladné vrstvy, obrubníky a dve asfaltové vrstvy (nosná a vrchná). Šírka cyklochodníka bude 3,3 metra. Súčasťou bude aj dvanásť stožiarov nového verejného osvetlenia, šesť lavičiek, tri odpadkové koše a jeden stojan na bicykle," vymenoval Marián Šalata.


„Čo sa týka financií, približne polovica bude hradená z rozpočtu mesta, zvyšná časť z projektu Prešovského samosprávneho kraja. Do verejného obstarávania sa zapojilo až jedenásť uchádzačov, podarilo sa nám ponížiť pôvodnú cenu projektu o viac ako 50 tisíc eur," pripomenul primátor mesta Miloš Meričko.

Projekt ,,Rekonštrukcia a predĺženie cyklochodníka pri rieke Laborec v Humennom." je podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kra­ja


Stavebné práce sa začnú na výstavbe nového úseku od Južného námestia a pokračovať budú rekonštrukciou už existujúceho chodníka po nábreží Laborca od Sninského mosta.


„Je to moja srdcovka. Mala by z toho vyrásť pekná rekreačná oblasť nielen pre športovcov, ale aj pre rodinné chvíľky. Ja tomu vravím „malá promenáda“. Bude to jeden komplex od Sninského mosta až k zimnému štadiónu," povedal primátor mesta.


Termín dokončenia: september 2020
Celková cena za oba úseky: 164 tisíc eur s DPH
Zhotoviteľom stavby: Colas Slovakia, a. s. Košice


Stredná časť úseku (prepojovací cyklochodník od prečerpávacej stanice technologickej vody po Južné námestie) je aktuálne v procese verejného obstarávania uzavretia zmluvy.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

„Promenáda“ od Sninského mosta až po zimný štadión „Promenáda“ od Sninského mosta až po zimný štadión
« predchádzajúci „Promenáda“ od Sninského mosta až po zimný štadión „Promenáda“ od Sninského mosta až po zimný štadión „Promenáda“ od Sninského mosta až po zimný štadión „Promenáda“ od Sninského mosta až po zimný štadión „Promenáda“ od Sninského mosta až po zimný štadión „Promenáda“ od Sninského mosta až po zimný štadión
aktualizácia: 05.05.2020 | počet zobrazení: 3389

Počet návštev od 18.09.2011: 3746683
Počet návštev dnes: 1335
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie