Primátorka mesta

PhDr. Jana VaľováKalendár
  «   September   »  
  «   2018   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

meniny má Zdenka


Počasie
Štvrtok 13.09.2018
aktuálne o 20:01
Prevažne polooblačno
teplota 20°C
predpoveď na zajtra
Prevažne oblačno
cez deň 25°C / v noci 15°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Projekt ,,Aktívni seniori - vzdelávanie seniorov v meste Humenné“ sa preklenul do jeho druhej polovice.

Projekt ,,Aktívni seniori - vzdelávanie seniorov v meste Humenné“ sa preklenul do jeho druhej polovice.

Logo akt�vni seniori

Všetky kurzy úspešného projektu : ,,Aktívni seniori – vzdelávanie seniorov v meste Humenné“ sú naplno rozbehnuté. Študenti vypĺňajú svoj voľný čas naozaj racionálne a účelne. Nájdu sa už aj takí šikovní, ktorí navštevujú v poradí 3. kurz ( uchádzači vzdelávania, ktorí dovŕšili vek minimálne 62 rokov). Mnohí účastníci vzdelávania, akoby omladli o pekných pár rokov. Naučili sa veľa nového, spoznali svojich spolužiakov z ktorých sa stali priatelia. Zo všetkých prebiehajúcich kurzoch je cítiť, že absolventom projektu nie je cudzí obsah citátu Ebner-Eschenbachovej: „Človek zostáva mladým, pokiaľ je ešte schopný učiť sa, získavať nové vlastnosti a znášať názory ostatných“.

V kurze ,,Právne poradenstvo“ (uchádzači nad 62 rokov) sa účastníci aktívne zaujímajú o sociálnu a zdravotnú problematiku a ostatné právne poradenstvo, ktorú mnohí plánujú v budúcnosti využiť, alebo aspoň informácie získané kurzom posunúť najbližším priateľom a známym. V oblasti zdravého životného štýlu sa študenti kurzu ,,Zdravej výživy“ (uchádzači nad 62 rokov), oboznamujú s potravinovou pyramídou, špecifickou výživou pre seniorov, ale asi najviac ich zaujala praktická časť kurzu spojená s ochutnávaním jednotlivých pokrmov. Minulého týždňa sa rozbehol kurz ,, Umelecké remeslá a výtvarné techniky“ (uchádzači od 50 – 62 rokov), kde absolventi kurzu získali prvé poznatky a skúsenosti v oblasti aranžovania a viazaním kytíc zo živých kvetov. So spracovaním textu, tabuľkovým kalkulátorom a databázovým systémom bojujú účastníci kurzu ,,Príprava na získanie ECDL“ (uchádzači od 50 – 62 rokov), mnohí z nich si na začiatku nevedeli zapnúť ani počítač a už teraz sú mnohé veci ohľadom počítača pre nich samozrejmosťou. To isté sa dá povedať aj o skupine seniorov ( vek nad 62 rokov) v kurze ,,Počítačové zručnosti: Internet a bankovníctvo“. Asi najviac sa však potrápia začiatočníci na kurze ,,Jazykové vzdelávanie“ (uchádzači od 50 – 62 rokov), pretože učiť sa nový jazyk (anglicky) v neskoršom veku je dosť náročné pre väčšinu z nás. Študenti kurzu však idú aj cez prekážky, ktoré určite nejeden z nich má. Majú pred sebou cieľ a to dohovoriť sa v prípade potreby či už na letisku, na dovolenke, alebo so svojimi novými príbuznými. Vyzerá to tak, že asi najviac si oddýchnu a uvoľnia sa seniori v kurze ,,Rehabilitačné a pohybové cvičenia“ (uchádzači nad 62 rokov), kde viacerí ako by našli svoju mladosť spojenú s radosťou z pohybu. Pod dohľadom skúsenej lektorky získavajú pravidelný návyk na cvičenie aj v tomto zrelom veku. Sme nesmierne radi, že vďaka usilovnosti a ctižiadostivosti študentov vzdelávania, bude mať mesto Humenné viac ,,väčších“ ľudí. Nie objemom, ale mysľou, ktorí budú vedieť riešiť problémy, ktoré sa v živote vyskytnú, rýchlejšie a ľahšie.

Projekt je spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci Operačného programu Vzdelávanie a potrvá do novembra 2014.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 20.05.2014 | počet zobrazení: 17680

Počet návštev od 18.09.2011: 2349722
Počet návštev dnes: 668