Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Anežka


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Prípravy na 1. ročník festivalu „Milujem svoje mesto - milujem svoj kraj“ v Humennom finišujú

Prípravy na 1. ročník festivalu „Milujem svoje mesto - milujem svoj kraj“ v Humennom finišujú

V piatok 26.apríla sa uskutočnilo ďalšie pracovné zasadnutie mestského koordinačného štábu k festivalu „Milujem svoje mesto – milujem svoj kraj“, ktorý vyhlásil Prešovský samosprávny kraj. Hlavným cieľom podujatia je rozvíjanie vzájomného priateľstva a dobrovoľníckej činnosti vo všetkých regiónoch PSK, najmä v období maturitných skúšok, v týždni od 20. do 24. mája.


Viceprimátorka Mária Cehelská predložila členom štábu už kompletný zoznam všetkých subjektov, ktoré sa do 26. apríla záväzné prihlásili. Sú v ňom prihlášky od ZŠ, SŠ, občianskych združení, zástupcov cirkví, neformálnych združení, spoločenstiev vlastníkov bytov, aj od spoločenských organizácii, ktoré pôsobia na území Humenného.


Bolo dohodnuté, že festival odštartuje výsadbou lipy na pešej zóne. Doplnením harmonogramu bude aj ohlásená originálna úprava lavičiek členkami združenia Podvihorlatská paleta, na námestí. Je už skompletizovaný aj zoznam požiadaviek na Technické služby mesta Humenné a odbory Mestského úradu, najviac na odbor všeobecnej správy – aktivačné činnosti.


Ako povedal koordinátor festivalu, poslanec Martin Ruščanský „príprava organizácie 1. ročníka v našom meste bude určite dobrou skúsenosťou do budúcich rokov. O skúsenostiach a problémoch, ktoré ho sprevádzali, som zisťoval podrobnosti v samosprávach, ktoré už majú oproti Humennému viacročné skúsenosti. Pri rozhovoroch so zástupcami kolektívov zapojených v našom meste, pomerne často rezonovala kritika, aby sa Prešovský VÚC okrem oficiálneho vyhlásenia, zhostil aj dôležitej úlohy, finančne a materiálne aspoň čiastočne podporiť kolektívy, ktoré sa do festivalu svojou prácou zapoja. V realite to vyzerá tak, že v našom meste festival finančne a materiálne v najväčšom rozsahu zastrešujú Technické služby mesta Humenné v spolupráci so samosprávou“.


Na rokovaní štábu odznelo tiež upozornenie, že kolektívy nemôžu upratovať také plochy alebo objekty na území mesta, ktoré majú svojich vlastníkov. Ak chcú záujemcovia o upratovanie zistiť, komu konkrétny pozemok patrí, môžu k tomu využiť webový portál KATASTER PORTÁL: https://www.katasterportal.sk/kapor/


Viceprimátorka Mária Cehelská naplánovala ďalšie zasadnutie štábu na začiatok mája a hlavnou témou bude kontrola zabezpečenia požadovanej techniky a materiálu brigádujúcim kolektívom prostredníctvom Technických služieb mesta a zamestnancov mestského úradu.


Text a foto: Ľuboš Ondovčin

« späť

aktualizácia: 29.04.2019 | počet zobrazení: 1709

Počet návštev od 18.09.2011: 3617209
Počet návštev dnes: 156
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie