Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Február   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

meniny má Alexander


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Primátorka úradovala na sídliskách

Primátorka úradovala na sídliskách

Primátorka, Jana Vaľová, vymenila v utorok, 12. apríla 2016, úradovanie na úrade za humenské sídliská. Na piatich naplánovaných a medializovaných zastávkach čakali obyvatelia mesta, ktorí mali pripravené rôzne otázky, podnety a návrhy.


Na stretnutí s občanmi sa zúčastnili aj pracovníci jednotlivých odborov, v rámci Mestského úradu, ktorí priamo zodpovedajú za riešenie návrhov a podnetov, a to, Bc. Peter Ždiňák z kancelárie primátorky mesta, Ing. Milan Kuruc riaditeľ Technických služieb, Ing. Bibiána Regendová zo Správy rekreačných a športových zariadení mesta Humenné, Ing. Martina Burešová z Mestskej polície, Bc. Adriána Zaťková za Referát sociálnych vecí a sociálneho bývania, Ing. Gabriel Valiga za Referát výstavby a ŠFRB a Ing. Monika Pastoráková, vedúca Odboru dopravy, životného prostredia a mestskej zelene.


Úradovanie sa začalo v popoludňajších hodinách pri novom bytovom dome na Komenského ulici. Neskôr sa pracovníci Mestského úradu, na čele s primátorkou presunuli na Sídlisko I., ďalej do Parku Jednotka pred Hotel Karpatia a pokračovali smerom na Mierovú ulicu. Zastavili sa aj pri Migračnom úrade a svoje úradovanie ukončili na križovatke ulíc Domašanská a Sovietskych hrdinov nad areálom PpaC.


V rámci podnetov od občanov padlo najviac návrhov k vytvoreniu nových parkovacích miest, ktorých je v týchto lokalitách nedostatok, respektíve sú nevhodne riešené. Podľa primátorky, Jany Vaľovej, boli občania dokonca naklonení jej návrhu vytvorenia rezidenčných parkovacích miest. Okrem toho sa dôkladnou kontrolou zistilo aj množstvo poškodených chodníkov a cestných komunikácií, ktoré bude potrebné zrekonštruovať.


K pasportizácii ciest a miestnych komunikácií a následne k celkovej revitalizácii jednotlivých sídlisk, bude Mesto pristupovať postupne. Primátorka má ešte v pláne takto navštíviť aj ďalšie sídliská, a to, Sídlisko II, Sídlisko IIA, Dubník, Gaštanovú ulicu a mnohé ďalšie lokality. Zatiaľ však Mesto Humenné vyzýva občanov k pripomienkovaniu revitalizácie sídlisk. To znamená, že svoje návrhy a podnety môžu občania vzájomne prerokovať so svojim bytovým dôverníkom, ktorý následne tieto pripomienky za príslušný bytový dom zašle do 30. mája 2016 zástupcovi primátorky, Ing. arch. Andrejovi Semancovi, na Mestský úrad, a ten podané návrhy prerokuje s kompetentnými pracovníkmi.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 22.04.2016 | počet zobrazení: 21126

Počet návštev od 18.09.2011: 3610952
Počet návštev dnes: 392
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie