Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoAnketa

Chceli by ste vo svojom mobile BEZPLATNÚ APLIKÁCIU, pomocou ktorej možno okamžite získať správy a informácie o aktivitách, či napríklad rôznych športových a kultúrnych podujatiach v našom meste? K ovládaniu a administrácii tejto aplikácie netreba žiadny manuál a funguje rovnako pre telefóny so systémom Android aj ios/Apple. Aplikácia je určená pre vekové skupiny od detí až po seniorov.
Hlasovať možno vždy iba 1× denne z jednej IP adresy.
(anketa zverejnená: 30.10.2019)

áno (34,79%)
 
nie (31,66%)
 
mňa to nezaujíma (33,55%)
 
Celkový počet hlasov: 1371

Kalendár
  «   November   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

meniny má Klaudia
Deň boja za slobodu a demokraciu


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Primátorka slávnostne rozsvietila druhú adventnú sviecu a vianočný stromček

Primátorka slávnostne rozsvietila druhú adventnú sviecu a vianočný stromček

Druhá adventná nedeľa, 4. decembra, bola čarovná v mnohých okamihoch. Spolu s primátorkou mesta Humenné, Janou Vaľovou, sme rozsvietili druhú adventnú sviečku na Fontáne lásky a privítali sme pod jedličkou Mikuláša.


Kultúrny program pri Fontáne lásky v nedeľu popoludní otvorila žiačka ZŠ Dargovských hrdinov krátkou vianočnou básničkou. Po nej už nasledovala moderátorka, pani Iveta Janíková, ktorá privítala nielen všetkých Humenčanov, ale aj pani primátorku, Janu Vaľovú. Tá sa Humenčanom prihovorila a zaželala im krásne, pokojné a radostné Vianoce, plné harmónie a porozumenia, pokoja i šťastia. Zároveň poďakovala všetkým obyvateľom mesta, organizáciám, školám i škôlkam a všetkým, ktorí sa dennodenne svojou prácou a aktivitami zasluhujú o zveľadenie nášho mesta. Potom spoločne s deťmi zažala slávnostne druhú adventnú sviecu na Fontáne lásky.


Okrem toho primátorka v rámci slávnostnej nedele, ocenila osem žiakov zo základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, a to Michaelu Stankovú zo ZŠ Pugačevova, Gabrielu Štofčíkovú zo ZŠ Kudlovská, Tamaru Hajdučkovú zo ZŠ Laborecká, Ľudmilu Kvašnú (ZŠ Hrnčiarska), Mareka Gibasa (ZŠ SNP), Tomáša Sukeľa (ZŠ Jána Švermu), Jána Katkovčina (ZŠ Dargovských hrdinov) a Sebastiána Pohlodka zo ZŠ a MŠ Podskalka. Všetci títo žiaci úspešne reprezentujú svoje školy a naše mesto v rôznych súťažiach, či už v športe, literatúre, speve alebo výtvarníctve. Aj preto im pani primátorka zagratulovala a odovzdala spomienkové darčeky.


Neskôr už so spevom vystúpili Humenskí seniori a žiaci ZŠ Dargovských hrdinov, ktorí priniesli medzi všetkých Humenčanov tú pravú vianočnú atmosféru. Podvečer už patril oslavám Mikuláša na Námestí slobody pred Domom kultúry. Humenčania aj návštevníci si mohli pochutnať v charitatívnych stánkoch na sladkých šiškách, buchtách, či charitatívnom punči, grogu a čaji, ktorý ponúkala naša pani primátorka. Potom sa presne o 18.00 hod. slávnostne rozsvietil vianočný stromček, ktorý priniesol radosť a úsmev nielen malým, ale aj veľkým. Každý tak mohol v tento predvianočný čas zahodiť zhon a povinnosti za hlavu a vnímať iba čaro Vianoc, ktoré sú tu presne o 20 dní.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 05.12.2016 | počet zobrazení: 17689

Počet návštev od 18.09.2011: 2794498
Počet návštev dnes: 460
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie