Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Margita


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Primátorka rokovala so zástupcami rodičov hokejovej mládeže a krasokorčuľovania a ich trénermi

Primátorka rokovala so zástupcami rodičov hokejovej mládeže a krasokorčuľovania a ich trénermi

V pondelok, 18. januára 2016, prijala primátorka mesta Humenné, PhDr. Jana Vaľová, spolu s trénerom MHK Bemaco, Mgr. Petrom Mižákom, zástupcov rodičov hokejovej mládeže a krasokorčuľovania, v súvislosti s aktuálnym uzavretím zimného štadióna.


Počas zasadnutia primátorka mesta, Jana Vaľová, povedala: „Bezpečnosť detí a mládeže je pre mňa prioritou. Mesto však má záujem, aby tréningový proces pokračoval aj naďalej, ukončila sa tohtoročná sezóna a aby sa hokej koncepčne nastavil aj do budúcnosti.“


Na stretnutí visel otáznik hlavne nad budúcnosťou hokejovej a krasokorčuliarskej mládeže na sklonku tejto sezóny. Nakoľko nie je možné z bezpečnostného hľadiska v súčasnosti odohrať hokejové a krasokorčuliarske tréningy a zápasy v humenskom štadióne. Strecha zimného štadióna bola totiž poškodená prírodným živlom – búrkou a mrazom. Bezpečnostný a statický posudok, ktorý dalo mesto Humenné vypracovať, uzatvoril prevádzku tohto štadióna.


Primátorka si vypočula návrhy 22 prítomných zástupcov rodičov a trénerov. Vzájomne sa dohodli na najlepšej možnej alternatíve. Tá spočíva v prenajatí ľadových plôch na účel tréningov a zápasov hokejovej mládeže, pod vedením domácich trénerov, v blízkych mestách, a to Michalovce, Trebišov a Prešov. Dopravu do týchto miest má v pláne finančne zabezpečiť mesto, o čom budú rokovať poslanci na najbližšom Mestskom zastupiteľstve.


Zástupcovia rodičov spolu s trénermi si na stretnutí spomedzi seba určili 5 člennú koordinačnú skupinu, ktorá vypracuje presný plán tréningov a zápasov našej hokejovej mládeže, ktoré by sa neprekrývali s tréningami a zápasmi mládežníckych družstiev na zimných štadiónoch v okolitých mestách. Rovnako je dôležité zabezpečiť bezproblémovú spoluprácu so spomínanými mestami a ich zimnými štadiónmi, v tejto, pre mesto Humenné, kritickej situácii. Samozrejme mesto bude musieť na túto nepredpokladanú situáciu finančne prispieť z rozpočtu. O akú čiastku presne pôjde, sa rozhodne po vypracovaní plánu tréningov.


Najbližšie stretnutie zástupcov rodičov hokejovej mládeže a trénerov, je naplánované na stredu, 20. januára 2016, kde títo zástupcovia skoordinujú plán činnosti klubu a vyčíslia finančné náklady na dokončenie sezóny do konca marca 2016.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 18.01.2016 | počet zobrazení: 14968

Počet návštev od 18.09.2011: 3133573
Počet návštev dnes: 314
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie