Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Margita


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Primátorka ocenila detských výtvarníkov

Primátorka ocenila detských výtvarníkov

V rámci Pamätných dní sa v nedeľu, 18. septembra 2016, uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie výtvarnej súťaže „Vďaka akým povolaniam dobre funguje naše mesto?“.


Pred časom vyhlásila primátorka, Jana Vaľová, výtvarnú súťaž pre všetkých žiakov základných a materských škôl. Súťaž spočívala v tom, aby deti výtvarne zobrazili povolania, ktoré sú dôležité pre naše mesto a vďaka ktorým funguje každodenný život. V posledný deň osláv Pamätných dní mesta Humenné, sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie súťaže, počas ktorého primátorka ocenila niekoľko desiatok detí, ktoré sa do tejto súťaže zapojili. Každý víťaz si tak z rúk primátorky odniesol vecnú cenu v podobe plyšového zvieratka, farbičiek a sladkosti.


Zároveň bolo súčasťou ocenenia malých výtvarníkov aj vyhodnotenie anketovej súťaže, ktorej otázka znela: Aké výročie prvej písomnej zmienky oslavuje Humenné v tomto roku? Kto odpovedal správne, že ide o 699. výročie a vhodil svoj hlasovací lístok do urny, dostal sa do žrebovania o ďalšie sladké ceny. Víťazov teda bolo neúrekom.


Primátorka sa všetkým deťom poďakovala ako verne dokázali zobraziť hasičov, policajtov, pekárov, záhradníkov, či dokonca aj ju samu a pozvala ich spolu s rodičmi do estrádnej sály Domu kultúry, kde už na ne čakal príjemný olovrant v podobe pudingu a ovocia. O zábavu s pesničkami sa deťom postaral Ujo Ľubo a svoje maliarske výtvory si mohli najmenší spolu s rodičmi prezrieť na súťažnej výstave.


Vyhodnotenie:
Materské školy:

  • Klárka Štempáková (MŠ Lesná)
  • Michaela Šalatová, Gregor Bankov (MŠ Kudlovská)
  • Emka Andrejčáková, Júlia Šuľáková, Terézia Kovaľčíková (MŠ Třebíčska)
  • Sophia Lodičová (MŠ Partizánska)

Základné školy:

  • Tamara Fiľová, Barbora Fiľová, Ema Cipková (ZŠ Hrnčiarska)
  • Michal Rak, Jakub Špan, Alexandra Seničová, Kristína Olajošová, Sophia Danicsová (ZŠ SNP)
  • Dominik Kužma, Simona Peťová, Barbora Polanská, Nikola Baldovská, Nikolas Valkovič, Natália Zeleňáková, Nataša Homzová (ZŠ Pugačevova)
  • Mária Jakubová, Soňa Diničová, Samuel Onderišin, Vanesa Orečná (ZŠ J. Švermu)
  • Jana Kislanová (ZŠ Kudlovská)

Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 20.09.2016 | počet zobrazení: 20873

Počet návštev od 18.09.2011: 3133509
Počet návštev dnes: 250
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie