Primátorka mesta

PhDr. Jana VaľováKalendár
  «   Júl   »  
  «   2018   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

meniny má Oľga


Počasie
Nedeľa 22.07.2018
aktuálne o 20:01
Prevažne polooblačno
teplota 20°C
predpoveď na zajtra
Prevažne polooblačno
cez deň 27°C / v noci 16°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Primátorka ocenila Darinu Kakóniovú a Máriu Buchlákovú za ich dlhoročnú prácu pre Humenčanov

Primátorka ocenila Darinu Kakóniovú a Máriu Buchlákovú za ich dlhoročnú prácu pre Humenčanov

Na Mestskom úrade v Humennom zažili v piatok popoludní milú slávnosť. Primátorka mesta Jana Vaľová sa spolu s prednostom Mestského úradu Ondrejom Bartkom slávnostne rozlúčila s ich dvoma bývalými zamestnankyňami Darinou Kakoniovou a Máriou Buchlákovou. Obe dámy síce odišli koncom minulého roka do zaslúženého dôchodku, no pri návšteve priestorov, kde strávili desiatky rokov, nemali ďaleko od sĺz dojatia.


Primátorka im poďakovala za obetavú prácu, ktorú pre mesto urobili a spolu s prednostom im odovzdali kvety a spomienkové darčeky. Darina Kákoniová pracovala v rôznych zamestnaniach spolu 44 rokov, z toho poslednú štvrťstoročnicu prežila na našom Mestskom úrade, kde zažila dokopy sedem primátorov. Zaspomínala si ako na referáte sociálneho bývania a pomoci neprispôsobivým občanom prichádzala do kontaktu s rôznymi typmi obyvateľov.


„Bolo to pre mňa niečo nové, lebo som sem prišla z úplne inej sféry. Mám rada prácu s ľuďmi a myslím si, že s každým sa dá dohovoriť. Niektorí Rómovia ma už po tom, čo sme boli dlhšie v kontakte, volali naša Darinka. Boli ľahšie a aj ťažšie chvíle, no s klientmi sme si našli vždy cestu k sebe “ usmievala sa pri rozhovore s primátorkou. Mária Buchláková prišla na Mestský úrad v roku 2001 v rámci prechodu kompetencií zo štátu na samosprávu v oblasti školstva, no vo verejnej službe pracovala už od roku 1974. Zrejme len málokto v Humennom mal lepší prehľad o školstve v meste ako ona.


„Spomínam si ako som ešte v deväťdesiatych rokoch „vybavovala“ aj pani primátorku a pána prednostu, keďže obaja začínali v školstve. A o pár rokov na to sa z nich stali moji šéfovia… Ja som s tým školstvom vlastne žila celý život, často som aj vo voľných chvíľach myslela na to, čo je ešte potrebné urobiť. Ešte aj minulý týždeň sa mi snívalo, že mi kolegyňa hovorí, čo tu robíš, veď si na dôchodku a skoro ma vyháňala z kancelárie a na to som sa zobudila. Vidíte, také mám ja sny, za celý svoj pracovný život som nebola ani na žiadnej péenke, ak aj som bola chorá, riešila som to cez dovolenku,“ vyznala sa nám.


Primátorka im sľúbila, že ak bude možnosť na Mestskom úrade využiť ich nesporné skúsenosti, vždy ich radi zavolajú napr. na zastupovanie. Popriala im krásne chvíle na dôchodku a s úsmevom im zdôraznila, aby sa ich myšlienky namiesto práce smerovali aj na iné príjemné aktivity. „Vážim si ľudí, ktorí sú odborníkmi a ktorí poctivo pracujú, čo bol aj váš prípad. Máte krásny vek, v ktorom toho môžete ešte veľa dokázať, stačí sa pozrieť na mnoho ľudí, ktorí aj v sedemdesiatich rokoch žijú aktívne, sú doknca volení za prezidentov alebo pomáhajú ľuďom. Tak si užívajte tieto chvíle a som presvedčená, že sa ešte uvidíme nielen v našom krásnom meste, ale možno aj na tomto úrade.“

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 16.01.2017 | počet zobrazení: 6730

Počet návštev od 18.09.2011: 2276347
Počet návštev dnes: 18