Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Január   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Primátorka absolvovala obhliadku rekonštrukčných prác na Domašanskej ulici a Dome smútku

Primátorka absolvovala obhliadku rekonštrukčných prác na Domašanskej ulici a Dome smútku

V stredu 4. júla sa uskutočnil kontrolný deň rekonštrukčných prác na Domašanskej ulici a Dome smútku, ktoré patria do skupiny investičných akcií mesta. Kontrolného dňa sa zúčastnila primátorka mesta Jana Vaľová, zástupcovia zhotoviteľa stavieb a zamestnanci Odboru výstavby a územného plánovania MsÚ. Rekonštrukčné práce pokračujú podľa plánu.


Viac ako polovicu rekonštrukcie Domašanskej ulice máme za sebou
Domašanská ulica patrí k najstarším v meste. Jej povrch pozostáva z dlažobných kociek, tzv. „mačacie hlavy“, ktoré sa postupom času, vplyvom počasia a nárastom dopravy uvoľnili a na ich miestach vznikli výtlky. Jej technický stav bol preto kritický. Okrem toho v prípade výdatných dažďov hrozil na južnej strane cesty zosuv svahu. Aj na základe toho bol urobený geologický prieskum. Počas neho sa špeciálnym vrtom do svahu zisťovali geologicko-úložné pomery, geotechnické charakteristiky a vlastnosti pôdy. Takisto sa v súvislosti s výstavbou novej cesty merala aj úroveň podzemnej vody.


Koncom uplynulého roka Východoslovenská vodárenská spoločnosť na základe dohody s mestom opravovala kanalizáciu. Aktuálne sa pracuje na kompletnej rekonštrukcii cesty s vybúraním pôvodnej znehodnotenej dlažby. Ide o 303 metrov cesty, ktorá predstavuje plochu 1 867 m2. Momentálne je zrealizovaných 60% prác, ktoré budú pokračovať do konca tohto mesiaca. Vybúrali sa staré obrubníky, osádzajú sa nové a je potrebné zriadiť pozdĺžne drenáže cesty so záchytným žľabom v dĺžke 7 metrov, vrátane doplnenia dvoch uličných vpustí pre odvodnenie dažďových vôd z cesty. V závere prác sa na vozovku položí nový asfalt. Súbežne sa bude pokračovať aj v stavbe oporného múra.


Zhotoviteľom stavby je spoločnosť EUROVIA SK, a.s. Košice. Celková suma prác predstavuje 171 336,06 eur s DPH.


Opravuje sa aj Dom smútku
Dom smútku v Humennom má už vyše 45 rokov, a preto je nutná aj jeho rekonštrukcia, ktorou sa zlepší nielen architektonický ráz, ale aj samotné tepelno-technické vlastnosti budovy. V rámci opravy sa vymenia staré okná v obradnej miestnosti za plastové s izolačným dvojsklom. Budova bude zateplená kontaktným zatepľovacím systémom a nová fasáda prispeje k celkovému výzoru. Čo sa týka opravy okolia Domu smútku, odstraňuje sa postupne pôvodná dlažba, vyrieši sa vyspádovanie a odvodnenie plochy žľabmi a na záver sa položí nová dlažba. Okrem toho sa od ulice Janka Kráľa vytvorí bezbariérový prístup do Domu smútku. Navyše sa opraví aj oporný múr od cintorína.


V uplynulých rokoch sa na Dome smútku opravila zatekajúca strecha na zníženej časti objektu a nad hlavným zhromažďovacím priestorom. Neskôr sa zateplila a prekryla novou krytinou. Samostatnou etapou bola tiež obnova interiéru budovy. Kompletne nového šatu sa tak dočkala dlažba a obklady chodbových priestorov, spŕch a sociálnych zariadení a vymenili sa aj vchodové dvere. Zamestnanci tak majú lepšie podmienky aj v kanceláriách, svojich šatniach a v sklade, ktoré sa nanovo vymaľovali. Zároveň sa opravili chladiace boxy, vrátane výmeny ich dverí a elektrická zásuvka.


Zhotoviteľom stavby je firma Tesar-Dach, s.r.o. z Humenného. Celková suma rekonštrukcie predstavuje 87 224,13 eur s DPH. Práce budú ukončené do konca júla tohto roku.


Autor a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

Domašanská ulica Domašanská ulica
« predchádzajúci Domašanská ulica
aktualizácia: 04.07.2018 | počet zobrazení: 9869

Počet návštev od 18.09.2011: 3525069
Počet návštev dnes: 436
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie