Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Primátorka Vaľová si položením smútočnej kytice uctila za všetkých Humenčanov pamiatku prezidenta Michala Kováča

Primátorka Vaľová si položením smútočnej kytice uctila za všetkých Humenčanov pamiatku prezidenta Michala Kováča

Humenskú primátorku a poslankyňu NR SR, Janu Vaľovú (Smer), hlboko zasiahlo úmrtie prvého slovenského prezidenta, Michala Kováča. U rodáka z Ľubiše neďaleko Humenného si vážila jeho názory a postoje, ktoré prejavoval v neľahkých časoch, a preto naňho aj s ostatnými Humenčanmi bude spomínať s veľkou úctou a rešpektom.


„Nielen Humenčania budú so mnou súhlasiť, ak poviem, že pán prezident bol naozaj veľký človek, so srdcom na správnom mieste a obrovská morálna autorita. Jeho funkcia ho vôbec nezmenila, odkedy som ho poznala bol aj stále zostal skromným človekom. Pamätám si ho z osobných stretnutí, kde z neho vyžaroval pokoj, láskavosť a ľudské dobro. Som veľmi hrdá na to, že bol rodákom z nášho okresu, vždy to zdôrazňoval a nikdy nezabúdal na svoje korene. Hoci väčšinu života prežil v Bratislave, vždy sa rád vracal do svojich rodných končín a nikdy nezabúdal na ľudí, ktorí tu žijú. Dôkazom toho sú aj jeho viaceré dary mestu Humenné. V Sieni rodákov nášho Mestského kultúrneho strediska, je umiestnená kniha fotografií „Prvý prezident SR Michal Kováč“, fotografia s pápežom Jánom Pavlom II. a americkým prezidentom Billom Clintonom, či kniha jeho Pamäti – Môj príbeh občana a prezidenta,“ skonštatovala primátorka Jana Vaľová.

Tá zdôraznila, že bol to práve Michal Kováč, kto v deväťdesiatych rokoch minulého storočia ako jeden z mála politikov držal zástavu spravodlivosti a morálky a týmito zásadami sa nikdy neprestal riadiť. S Čestným občanom mesta Humenné sa primátorka rozlúčila v Rytierskej sieni Bratislavského hradu. „Kvety, ktoré sme položili k jeho rakve sú spomienkou od všetkých Humenčanov na svojho rodáka, ktorý bol a navždy zostane spätý s našim mestom,“ dodala.

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 13.10.2016 | počet zobrazení: 15386

Počet návštev od 18.09.2011: 3747207
Počet návštev dnes: 1859
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie