Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Prokop


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Primátorka Vaľová občanom: Návrhy pre zlepšenie života v meste posielajte na novú e-mailovú adresu

Primátorka Vaľová občanom: Návrhy pre zlepšenie života v meste posielajte na novú e-mailovú adresu

Obyvatelia Humenného sa môžu priamo podieľať na zlepšení života v tej časti mesta, kde bývajú. Radnica spustila začiatkom októbra novú e-mailovú schránku podnety@humenne.sk, kde môže každý obyvateľ mesta nahlasovať akýkoľvek svoj podnet, ktorý by mohol viesť k skvalitneniu prostredia, kde žije.


Ako uviedla primátorka Jana Vaľová (Smer-SD), od občanov privítajú každý rozumný návrh na to, kde by sa mohla opraviť cesta alebo chodník, kde by mali pribudnúť detské ihriská, oddychové zóny alebo nové parkovacie miesta. Tá očakáva, že počas prvých dní fungovania tejto schránky, budú aktívni najmä obyvatelia nášho najstaršieho Sídliska I, pretože práve tam sa budú už onedlho realizovať viaceré investície. Viaceré lokality si už bola pozrieť nielen osobne, ale aj s kompetentnými pracovníkmi Mestského úradu, ktorí pripravujú ich riešenia. Ďalšie nápady na miesta, kde by sa mohli zrealizovať investície, očakáva od samotných občanov.


„Vynasnažíme sa urobiť všetko, čo bude v našich silách, aby sme mohli zrealizovať čo najviac podnetov, ktoré nám prídu od našich obyvateľov. Chcem ale každého upozorniť, že aj v našom meste platí, že sto ľudí má sto chutí. Aj z minulosti sme riešili prípady ľudí v tom istom bloku, kde jedni niečo chceli a iní o tom nechceli ani len počuť. Spomínam si napr. aj na situáciu, že na ulici 1. mája nám 70 ľudí donieslo svoje podpisy, že tam chcú nové parkovacie miesta medzi blokmi. A o dva dni na to k nám prišla ďalšia petícia, tentoraz 130 ľudí, ktorí to nechceli dopustiť. Preto teraz budú mať najväčšie šance na realizáciu tie návrhy a podnety, ktoré bude chcieť čo najviac ľudí a zároveň budú s nimi stotožnení aj bytoví dôverníci zastupujúci obyvateľov daných okrskov. O všetkých návrhoch budeme viesť odbornú diskusiu, tie najlepšie sa už čoskoro dočkajú aj realizácie,“ skonštatovala Jana Vaľová.


Ako primátorka dodala, teší sa na každý námet, ktorý akýmkoľvek spôsobom pomôže mestu a jeho obyvateľom. Zároveň zo všetkých prijatých mailov, kde bude uvedené meno a adresa, pravidelne vyžrebuje poltucet Humenčanov, ktorých potom spolu pozve na kávu a zákusok k sebe do kancelárie.

« späť

aktualizácia: 04.10.2016 | počet zobrazení: 11144

Počet návštev od 18.09.2011: 3122075
Počet návštev dnes: 674
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie