Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Máj   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

meniny má Petrana, Petronela


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Primátor Miloš Meričko rokoval s predsedom PSK Milanom Majerským

Primátor Miloš Meričko rokoval s predsedom PSK Milanom Majerským

V stredu 29. mája privítal primátor mesta Miloš Meričko na pôde radnice predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského, ktorý bol z pozície svojej funkcie na prvej oficiálnej návšteve nášho mesta.

V programe predsedu M. Majerského a členov jeho tímu, bolo okrem iného aj pracovné stretnutie so zástupcami obcí, predstaviteľmi organizácií v pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja a zástupcami podnikateľského sektora.

Po skončení oficiálnej časti zhodnotil primátor Miloš Meričko rokovania s predstaviteľom Prešovského VÚC: „Našli sme spoločné témy s predsedom PSK, ktoré by sme radi riešili. Máme ‚rozbehnuté‘ projekty, ale na Úrade PSK sa to brzdí v súvislosti s verejným obstarávaním. Požiadal som nielen predsedu, ale aj všetkých zainteresovaných, aby sa s tým nejakým spôsobom pohlo".

„Vo všetkých okresoch trápia ľudí najmä cesty. Ani okres Humenné nebol výnimkou. Už v minulom roku sme investovali do zlepšenia infraštruktúry v regióne 489-tisíc eur, tento rok sme vyčlenili dvakrát toľko finančných prostriedkov. Do ciest pôjde viac ako 851-tisíc eur, taktiež investujeme aj do strojného vybavenia vo výške 120-tisíc eur,“ uviedol po stretnutí v okrese Humenné predseda PSK Milan Majerský. Na pracovnom stretnutí sa zúčastnili aj poslanci Prešovského VÚC zvolení za okres Humenné.

Zrekonštruuje sa most pred obcou Udavské, most v obci Ohradzany, úsek cesty Baškovce – Černina, Lieskovec – prieťah, Jankovce – spojka, Humenné – Porúbka. Taktiež sa zrekonštruuje aj kotolňa a urobia sa opatrenia na zníženie energetickej náročnosti objektu Správy a údržby ciest PSK v Humennom a kúpi sa univerzálny traktor s príslušenstvom. V pláne je aj vybudovanie skladu soľanky. Milan Majerský so svojim tímom navštívil aj Gymnázium arm. gen. L. Svobodu, Vihorlatské múzeum, humenskú nemocnicu, SAD Humenné a Zariadenie sociálnych služieb AKTIG.

Krajská samospráva tento rok investuje nemalé prostriedky aj na II. etapu rekonštrukcie kaštieľa Vihorlatského múzea v Humennom. Na renováciu vyčlenili poslanci zo svojho rozpočtu takmer 188-tisíc eur. V pláne je rekonštrukcia vnútorných fasád kaštieľa, fasád na prvom poschodí, vrátane opravy balkóna a zábradlia. V rámci II. etapy je naplánovaná aj kompletná výmena výplní arkád, renovácia a výmena okien, vchodových dverí a renovácia dobových dverí. Peniaze sa použijú aj na nákup zbierkových predmetov a na rozšírenie zabezpečovacieho systému kaštieľa a skanzenu.

Predseda Milan Majerský avizoval na stretnutí aj investície do škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. „V tomto roku sme pre školy vyčlenili celkovo 834-tisíc eur. Najväčšiu investíciu bude predstavovať zateplenie obvodového plášťa učební bloku A a rekonštrukcia osvetlenia na Gymnáziu arm. gen. L. Svobodu v Humennom. Kraj na tento účel pridelil bezmála 317-tisíc eur,“ povedal Majerský. Podpora kraja sa ujde aj Hotelovej akadémii v Humennom (33-tisíc eur), SOŠ polytechnickej v Humennom (46-tisíc eur), Strednej zdravotníckej škole v Humennom (237-tisíc eur), SOŠ technickej v Humennom (185-tisíc eur) a SOŠ obchodu a služieb v Humenné (16-tisíc eur).

Kraj nezabúda ani na klientov sociálnych služieb. Na vybavenie práčovne dostane Domov sociálnych služieb GARDEN v Humennom financie vo výške 4800 eur. Poslanci PSK v tomto roku pridelili 6500 eur aj Zariadeniu sociálnych služieb AKTIG v Humennom. A to na vybavenie kuchyne a projektovú dokumentáciu na modernizáciu a rekonštrukciu zariadenia.

Súčasťou výjazdového pracovného rokovania bol aj Kontaktný bod, kde bolo možné od odborníkov z Úradu PSK získať podrobné informácie o operačných programoch a eurofondových výzvach, Výzve pre región, projektoch Interreg či Kostrovej sieti cyklistických komunikácií PSK.

Text a foto: Ľuboš Ondovčin

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 31.05.2019 | počet zobrazení: 1902

Počet návštev od 18.09.2011: 3060737
Počet návštev dnes: 204
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie