Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Prokop


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Primátor Miloš Meričko prijal skupinu študentov z Izraela, v sprievode ich humenských rovesníkov

Primátor Miloš Meričko prijal skupinu študentov z Izraela, v sprievode ich humenských rovesníkov

V stredu 10. apríla začali oficiálnym prijatím u primátora mesta Miloša Merička svoj pobyt študenti gymnázia z izraelského mesta Kyriat Haim na pôde horného Zemplína. V príhovore v anglickom jazyku im porozprával o histórii, súčasnosti aj o plánoch do budúcnosti nášho mesta a zároveň ocenil prácu organizátorov tohto výmenného pobytu.


Počas prijatia na humenskej radnici nebolo len deväť izraelských študentov a ich dve učiteľky, ale aj naši študenti spolu s riaditeľkou Mariannou Harvanovou a riaditeľom Jozefom Lojanom, aj s pedagógmi z oboch hostiteľských škôl – z Cirkevnej spojenej školy v Humennom a Cirkevnej spojenej školy v Snine. Prijatia sa zúčastnil honorárny konzul štátu Izrael Peter Frajt a predseda Židovskej náboženskej obce v Humennom Juraj Levický. Za humenskú samosprávu boli prítomní aj viceprimátorka Mária Cehelská, za komisiu školstva poslankyňa Alena Židová a za komisiu kultúry a medzinárodných vzťahov poslanec Martin Lichman.


Je to v poradí už štvrtá vzájomná výmena hornozemplínskych a izraelských študentov a ich pedagógov. Počas päť dňového pobytu na Slovensku budú bývať v rodinách našich študentov. Na oplátku naši študenti pri recipročnej návšteve, budú ubytovaní u svojich nových izraelských priateľov.


Humenskí hostitelia pripravili výlety a spoznávanie krás východného Slovenska i návštevu Krakowa a Oswienčimu v susednom Poľsku. Za krátky čas, o necelé tri týždne pocestujú naši študenti osemročného gymnázia CSŠ do Izraela. Pre mladých ľudí z oboch štátov, je to príležitosť spoznať nielen nových priateľov, zdokonaľovať sa v anglickom jazyku, na vlastné oči uvidieť krásy Slovenska a Izraela a rovnako im to pomôže pri prekonávaní bariér a predsudkov.


Text a foto: Ľuboš Ondovčin

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 16.04.2019 | počet zobrazení: 2441

Počet návštev od 18.09.2011: 3122662
Počet návštev dnes: 1261
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie