Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Ervín


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Primátor Miloš Meričko: „Nikto parkoviská v Humennom kradnúť nechce a ani nebude!“

Primátor Miloš Meričko: „Nikto parkoviská v Humennom kradnúť nechce a ani nebude!“

Informácie, ktoré boli uverejnené v Podvihorlatských novinách č. 18 zo dňa 29. 4. 2019, na druhej strane v článku s titulkom „Meričkovi pokus o ukradnutie parkovísk nevyšiel“, boli ďalším zavádzaním ich vlastných čitateľov a predovšetkým klamstvom, vydávaným za fakty. Prečo si redakcia týždenníka opäť nevyžiadala stanovisko primátora mesta Miloša Merička pred zverejnením obvinenia, zostáva zatiaľ špekuláciou. Aj na základe viacerých dotazov od Humenčanov, sme ho požiadali o vysvetlenie niektorých dôležitých skutočností. 

- Na februárovom rokovaní mestského zastupiteľstva (MsZ) bolo v rámci jedného z bodov programu schvaľovanie Doplnku č. 4 k Zásadám hospodárenia a nakladania s majetkom mesta Humenné. Po voľbách sa to deje v každej fungujúcej miestnej samospráve, ak sa vymenia za nových predstavitelia mesta, či obce.

Tento dôvod bol aj v prípade textovej úpravy zásad hospodárenia a jednu zo zmien mal podstúpiť aj článok IV týchto zásad, ktorý znie „Schvaľovanie úkonov súvisiacich s majetkom mesta orgánmi mesta“. V bode 2 uvedeného článku zásad sa uvádza, o čom môže rozhodovať primátor mesta v súvislosti s majetkom mesta. Jednou z možností je v tomto prípade aj prenájom mestských pozemkov za účelom užívania odstavných plôch. Keďže ja ako primátor si z vlastnej iniciatívy nenárokujem právo rozhodovať o prenájme mestských pozemkov sám, rozhodol som sa, že túto úlohu, resp. rozhodnutie prenechávam na poslancov MsZ, čo som počas rokovania zastupiteľstva aj verejne deklaroval. Navyše sa mi návrh nepozdával celkovo ako koncepčne dôsledný. To bol dôvod, prečo som sa rozhodol spomínaný bod 2 článku IV z rokovania MsZ vypustiť, čo poslanci schválili.

- Autor článku Miroslav Porochnavý však v Podvihorlatských novinách z toho vykonštruoval praktiky 90-tych rokov. Vás označil ako akéhosi mafiánskeho bossa, ktorý sa rozhodol kšeftovať s parkoviskami na mestských pozemkoch a rozpredávať ich za bagateľ svojim známym.

Tieto svoje teórie spolu s ďalšími dezinformáciami zverejnil tak v novinách, ako aj na sociálnej sieti so zámerom zapôsobiť na verejnú mienku. Ohradzujem sa proti týmto výmyslom a nepravdám. Nijaký zlý úmysel s parkoviskami nemám a rovnako sa dôrazne dištancujem od viacerých iných podozrení pána Porochnavého, ktorý úmyselne prekrúca skutočnosti v súvislosti s mojou osobou a s terajšou funkciou primátora mesta. Osobne som v komunálnych voľbách kandidoval s cieľom nepolarizovať humenskú spoločnosť, naopak chcem ju spájať, transparentne konať a riešiť problémy, týkajúce sa nášho mesta, pomáhať a priniesť do Humenného lepšiu atmosféru aká tu vládla posledných osem rokov. Žiaľ ešte stále existujú ľudia, ktorí sa rozhodli robiť rozbroje a vykresľovať ma ako najväčšieho škodcu. Ich konanie môžem označiť len ako snahu zviditeľniť sa a najmä škodiť za každú cenu. Čas nakoniec aj tak ukáže, kto má aké čisté úmysly a koho slová sú alebo nie sú v súlade s jeho činmi.

Ďakujeme za rozhovor

Mestský úrad Humenné 2019

« späť

aktualizácia: 04.06.2019 | počet zobrazení: 2487

Počet návštev od 18.09.2011: 3741073
Počet návštev dnes: 865
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie