Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Ervín


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Primátor Meričko: „V prvom rade myslím na 400 zamestnancov“

Primátor Meričko: „V prvom rade myslím na 400 zamestnancov“

Viac ako štyrom stovkám zamestnancov Nexis Fibers, a.s. Humenné hrozí, že prídu o prácu, živobytie. Firma pozastavila výrobu, pričom tvrdí, že tak musí konať v dôsledku činnosti Chemes, a.s. Humenné.


Spor treba hľadať v „energetickom“ prepojení oboch firiem. Chemes, a.s. Humenné je strategickým výrobcom a dodávateľom energie a prevádzkuje priemyselný park, v ktorom sídli spoločnosť Nexis Fibers. Tá vyrába priemyselné vlákna a vyváža ich do celého sveta najmä výrobcom pneumatík, airbagov, lán a sietí.


Výroba Nexisu je aktuálne ohrozená. Nielen v dôsledku obmedzenia výroby automobilového priemyslu na Slovensku i v ďalších európskych štátoch, ale aj pozastavenou dodávkou energií i iných médií (elektrina, teplo, chlad, stlačený vzduch, voda,…). A tie má dodávať Chemes, ktorý tvrdí, že výrobca priemyselných vláken nerešpektuje ceny, ktoré sú určené v Priemyselnom parku Chemes.


O úmysle prerušiť dodávky energií informoval Chemes nájomcu 8. apríla. V piatok (17.4.) začal obmedzovať dodávky niektorých energií, spoločnosť Nexis Fibers postupne odstavovala stroje. Momentálne je vo firme prevádzka zastavená.


V utorok 14. apríla Okresný súd v Humennom vydal uznesenie, ktorým vyhovel návrhu spoločnosti Nexis Fibers na nariadenie neodkladného opatrenia. A teda Chemesu uložil povinnosť zabezpečiť nerušenú a priebežnú dodávku energií a médií. Nexis Fibers je za dodané energie povinný uhrádzať svojmu dodávateľovi týždenné zálohové platby vopred.


„V prvom rade myslím na štyristo zamestnancov firmy Nexis Fibers. Sú to otcovia alebo mamy, živitelia rodín. Tých musíme zachrániť a práve týmto som apeloval na obe strany. Osobne som sa stretol so zástupcami firmy Nexis Fibers, telefonicky som rozprával s vedením Chemesu. Je dôležité, aby obe strany dodržiavali neodkladné opatrenie, ktoré vydal súd, čím by malo dôjsť k obnoveniu obchodných a výrobných vzťahov," konštatoval Miloš Meričko, primátor mesta.


Marián Škuba
Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Zástupcovia Nexis Fibers, a.s. Humenné a primátor Miloš Meričko Zástupcovia Nexis Fibers, a.s. Humenné a primátor Miloš Meričko
aktualizácia: 20.04.2020 | počet zobrazení: 1961

Počet návštev od 18.09.2011: 3741093
Počet návštev dnes: 885
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie