Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Radoslav, Radoslava


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Prichádza jar, bude sa upratovať. Zapojili sa aj dobrovoľníci z Podskalky

Prichádza jar, bude sa upratovať. Zapojili sa aj dobrovoľníci z Podskalky

S príchodom jari je tradične späté jarné upratovanie, na ktorom sa podieľajú nielen obyvatelia mesta, ale hlavne pracovníci Technických služieb, uchádzači o zamestnanie, tzv. VPP pracovníci a najnovšie aj brigádnici z rómskej osady Podskalka. Primátorka mesta, Jana Vaľová vyšla s výzvou a požiadala v spolupráci s koordinátorom Ľubomírom Šinalom, spoluobčanov žijúcich v osade Podskalka o dobrovoľnú súčinnosť pri jarnom upratovaní. Tridsiatka Rómov z Podskalky sa tak dobrovoľne prihlásila na tieto upratovacie práce bez nároku na odmenu. Mesto týmto dobrovoľníkom počas pracovného dňa poskytne teplú stravu a občerstvenie. S dvadsiatimi „VPPčkármi“ tak budú pod dohľadom koordinátorov upratovať jednotlivé lokality v meste počas dvoch dní (2. – 3. marca 2017).


V týchto dňoch bude jarné upratovanie prevažne zamerané na odstraňovanie hrubých nečistôt, kamienkov, konárov. Dobrovoľných brigádnikov a verejnoprospešných pracovníkov, tak budú mať možnosť obyvatelia mesta vidieť pri práci na Sídlisku I, II, IIA, Mierovej ulici a Sídlisku Pod Sokolejom. Celkovo rozsah činností jarného upratovania zahŕňa čistenie verejných priestranstiev, námestí a parkov, údržbu trávnatých plôch, odstraňovanie čiernych skládok, odpadu a nepotrebného materiálu z verejných priestranstiev mesta, čistenie miestnych komunikácií a mestského cintorína.


Tak ako býva zvykom, humenská radnica týmto chce zároveň poprosiť všetkých občanov žijúcich v rodinných a bytových domoch, aby už tradične pridali ruku k dielu a spoločne si pomohli pri upratovaní svojho najbližšieho okolia, keďže jar odhalila po roztopení snehu veľa odpadkov, ale aj neporiadok po našich psích miláčikoch. Predovšetkým si však musíme všetci uvedomiť, že pred našim domom, si neporiadok urobíme vždy iba my sami. Mesto preto verí, že 30 dobrovoľníci nezostanú pri jarnom upratovaní sami, ale spoločne všetci si skrášlime naše prostredie a tým spríjemnime život nielen sebe, ale aj ostatným. Naše mesto je predsa také krásne, je tu pre nás. Buďme tu aj my pre mesto.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 02.03.2017 | počet zobrazení: 6837

Počet návštev od 18.09.2011: 3631028
Počet návštev dnes: 282
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie