Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Margita


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Príbeh umenia vo Vihorlatskom múzeu v Humennom

Príbeh umenia vo Vihorlatskom múzeu v Humennom

Vihorlatské múzeum v Humennom v rámci projektu objektového vyučovania v múzeu pripravilo v múzejných priestoroch galerijného oddelenia vzdelávacie podujatie zamerané na výtvarné umenie. Témou vzdelávacieho programu pre žiakov je stretnutie s umeleckým dielom v štýle agroartu a jeho tvorcom Mgr. Art. Petrom Králikom.


Podujatie pod názvom Peter Králik – Agroart záhrady sa uskutoční 21. januára 2019 so začiatkom o 10.30 hodine v galerijných priestoroch a špecializovanej učebni Vihorlatského múzea v Humennom. Základom doplnkovej výuky v múzeu je poskytnúť bezprostredný kontakt detí s výtvarným umením. Prostredníctvom radu animácií usilujeme o vytvorenie zážitku a kontaktu s originálnym výtvarným dielom i jeho autorom, ktoré pomôžu deťom k pochopeniu umenia i rozvíjaniu vlastného výtvarného prejavu. V neposlednom rade je našim cieľom, predstaviť školám a rodičom múzeum ako miesto vzdelávania, poučenia a centra, kde je možné spoločne prežívať výtvarné umenie.


Harmonogram podujatia ponúka komentovanú prehliadku rovnomennej výstavy spojenú s diskusiou a tvorivým workshopom. V rámci prehliadky výstavy a diskusie s autorom diel ponúkame žiakom priestor k nadobúdaniu skúseností s výtvarným umením ako jedným z univerzálnych dorozumievacích prostriedkov. Žiaci majú možnosť porozumieť zaujímavým formám umeleckého vyjadrovania agroartu, ktorý v sebe spája umenie a agrikultúru. Tvorivé dielne s autorom sú zacielené na tvorbu vlastného umeleckého prejavu, pri ktorom si deti vyskúšajú netradičné formy a proces vzniku vzniku agroartových diel.


Lektor podujatia Mgr. Art. Peter Králik je absolventom Školy úžitkového výtvarníctva v Košiciach (odbor kameňosochárstvo) a Fakulty Umení Technickej univerzity Košice (Ateliér slobodnej kreativity 3D, Katedra výtvarných umení a intermédií). V súčasnosti pôsobí ako galerista, výtvarník a pedagóg. Umelecky sa prezentuje najmä prostredníctvom agroartu, ktorý vychádza z výtvarného štýlu landart. Autor absolvoval vyše desať samostatných výstav, zúčastnil sa na takmer tridsiatich spoločných výstavných projektoch a vyše dvadsiatich výtvarných workshopoch na Slovensku a v zahraničí. Je zakladateľom kultúrneho centra Subterén v Michalovciach a spoluzakladateľom skupiny Strana železných, ktorá je autorovou výrazovou platformou reflektujúcou umelecký pohľad na zásahy do prírodnej krajiny, v rámci takzvaných agroprocesov. Pôsobí ako riaditeľ Základnej umeleckej školy v Strážskom, kde vyučuje vo výtvarnom odbore.


Text: Mgr. Jana Fedičová, Vihorlatské múzeum v Humennom, marketing

« späť

aktualizácia: 21.01.2019 | počet zobrazení: 1117

Počet návštev od 18.09.2011: 3133552
Počet návštev dnes: 293
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie