« späť
Aktuality a oznamy » Prezident Slovenského Červeného kríža na oficiálnom prijatí v humenskej radnici

Prezident Slovenského Červeného kríža na oficiálnom prijatí v humenskej radnici

Viceprimátorka Mária Cehelská prijala vo štvrtok 20. júna na pôde radnice prezidenta Slovenského Červeného kríža (SČK) Viliama Dobiáša, v sprievode predsedníčky územnej rady SČK v Humennom a členky Najvyššej rady SČK Gabriely Zavadskej a tiež riaditeľky územného spolku SČK v Humennom Silvie Knapíkovej.

Počas približne polhodinového stretnutia boli hlavnými témami ich rozhovoru bilancia spoločných akcií územného spolku SČK a organizácií v správe a riadení mesta Humenné, ale aj zámery a možnosti rozvíjania spolupráce v našom meste v ďalšom období. Doc. MUDr. Viliam Dobiáš, je prezidentom SČK od roku 2013, táto funkcia je čestná a dobrovoľnícka. Okrem toho je tiež anestéziológ, intenzivista a špecialista urgentnej medicíny, ako lekár pracuje v záchrannej službe. Venuje sa aj pedagogickej činnosti a súdnemu znalectvu.

Možno ste vedeli, že členov SČK máme na Slovensku trikrát viac ako policajtov, ale o ich záslužnej práci počujeme a čítame podstatne menej. V Humennom má územný spolok SČK zásluhou všestranných aktivít členskej základne, dlhoročne veľmi priaznivé renomé. Ich osvetová činnosť, praktická pomoc v rámci sociálnych služieb, organizovanie darcovstva krvi a dobrovoľníctvo sú zamerané na všetky vekové skupiny obyvateľstva.

Text a foto: Ľuboš Ondovčin

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 26.06.2019 | počet zobrazení: 2417

Počet návštev od 18.09.2011: 4569001
Počet návštev dnes: 168
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie