Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Roland


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Prezident MHK Humenné Marek Šmida: V rozhodujúcom finále II. hokejovej ligy vyhráme o gól

Prezident MHK Humenné Marek Šmida: V rozhodujúcom finále II. hokejovej ligy vyhráme o gól

Napokon nie v pôvodne plánovanom Dolnom Kubíne, ale z pohľadu našich fanúšikov predsa len o niečo bližšie v Liptovskom Mikuláši, sa v sobotu o 17.00 hod. uskutoční na základe vzájomnej dohody oboch klubov, rozhodujúci finálový zápas II. hokejovej ligy medzi MHK Humenné a MHK Dubnica nad Váhom. V oboch doterajších dueloch zvíťazili domáce celky, pred dvoma týždňami v Dubnici to bolo 3:0 a uplynulú sobotu v Humennom 6:3.


Podľa prezidenta MHK Humenné, Mareka Šmidu, síce hráči trochu oslávili víťazstvo a vyrovnanie stavu v tejto náročnej finálovej sérii, no priestor na prípadné veľké oslavy si radi nechajú až po poslednom zápase sezóny na neutrálnom ľade v Liptovskom Mikuláši. Tam prídu povzbudiť Humenčanov desiatky fanúšikov, ktorým vedenie klubu finančne prispelo na ich autobusový zájazd. Okrem toho sa na Liptov chystá vlakom alebo autami z Humenného množstvo ďalších fanúšikov klubu.


„Budeme radi, keď ich tam bude čo najviac. Máme skvelých fanúšikov, prišli nás povzbudiť už na semifinále do Bratislavy, či teraz do Dubnice. V Liptovskom Mikuláši ich však očakávame najväčší počet z našich doterajších výjazdov. Netrúfam si povedať, či tam budeme mať domáce prostredie, no očakávam opäť veľmi dobrú atmosféru. My a aj Dubnica máme veľmi dobrých a slušných fanúšikov, ktorí rešpektujú aj kvality súpera. Dokázali to aj naposledy u nás spoločným povzbudzovaním počas druhého finálového zápasu. Bolo to naozaj zriedkavé, no veľmi športové gesto,“ uviedol M. Šmida.


Primátorka Humenného Jana Vaľová už prisľúbila hokejistom, že po víťazstve v druhej lige dostane od nej každý z nich zatiaľ tajomný balíček uvoľnenia, šťastia, zážitkov, radosti a krásy. Humenský hokejisti sa po prípadnom sobotňajšom víťazstve môžu tešiť nielen na tieto balíčky, ale na ich účtoch pristane aj slušná finančná odmena.


„Hráči dobre vedia, o čo hrajú. Mali sľúbenú finančnú motiváciu za postup do I. ligy, čo sa im už podarilo vybojovať. Takisto dostanú ďalšie peniaze, ak v sobotu zvíťazia a stanú sa celkovými víťazmi II. hokejovej ligy. Presné čísla by som nerád uvádzal, no je to suma v stovkách eur, o ktorú si každý hráč môže prilepšiť. Určite tá finančná motivácia je na druholigové pomery vysoko nadštandardná a je zhruba na úrovni odmien, ktoré dostávajú hráči v I. lige. Chcem sa pri tejto príležitosti poďakovať aj pani primátorke a celému vedeniu Mesta za ich ústretový prístup a celkovo za veľmi dobré podmienky, ktoré nám od začiatku sezóny vytvára. Na rozdiel od niektorých iných klubov na Slovensku chlapci nemusia mať v hlave meškajúce výplaty, lebo to ani nezažili, ale môžu sa plne sústrediť iba na hokej.“


Prezident výsledok z poverčivosti netipuje a na Liptov neberie ani nič tekuté. Ako nám povedal, úplne mu postačí, ak MHK Humenné vyhrá aspoň o jeden gól, hoci aj po predĺžení. „Bude to veľmi tesný zápas, ktorý dopadne so šťastným koncom pre nás. My urobíme na ľade všetko pre to, aby sme zvíťazili a potešili tak našich výborných fanúšikov a aj celú športovú verejnosť na Zemplíne. Šampanské a ani nič iné tekuté, čo by sa mohlo využiť pri prípadných oslavách, so sebou neberieme. Po zápase máme pri príležitosti skončenia sezóny naplánovanú večeru s hráčmi bez ohľadu na to ako napokon dopadne. Cieľ, ktorým bol postup do I. ligy, sme splnili, prípadné víťazstvo v súťaži bude veľmi príjemným bonusom.“


Šmida je nadšený z toho ako si cestu na zrekonštruovaný štadión v Humennom nachádza čoraz viac divákov. Návštevy počas vyraďovacej časti na Hornom Zemplíne môžu závidieť aj kluby z vyšších súťaží. „Najprv sme však museli dať dokopy hokejový štadión, ktorý bol v havarijnom stave a po rekonštrukcii, sme na ňom mohli začať hrať až od druhej polovice novembra 2016. Humenné je hokejové mesto a ľudia sa tu vedia nadchnúť pre šport. Návštevy sa postupne zvyšovali, no že budú ľudia až tak chodiť na naše zápasy, sme nedúfali ani v najsmelších snoch. Keď si to porovnám so štvrtkovým extraligovým zápasom štvrťfinále play-off Zvolen – Žilina, tak tam nebolo ani 1900 divákov. U nás v sobotu bolo na finále len pár prázdnych sedadiel, keď prišlo 2500 platiacich divákov Hráči tú atmosféru veľmi dobre vnímajú a pomáha im to aj pri ich výkonoch na ľade. Sme radi, že aj súperi si pochvaľujú, koľko fanúšikov chodí na náš štadión. Nedávno počas semifinále s HC Bratislava ich hráči len nechápavo pozerali na tribúny a uznanlivo pokyvovali hlavou, koľko divákov prišlo. Verím, že aj v sobotu nás budú fanúšikovia hnať dopredu za víťazstvom,“ dodal prezident MHK Humenné, Marek Šmida.

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 24.03.2017 | počet zobrazení: 10845

Počet návštev od 18.09.2011: 3781936
Počet návštev dnes: 1985
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie