Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Anežka


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Prečo je výber parkovného dočasne prerušený?

Prečo je výber parkovného dočasne prerušený?

„V zmysle nariadenia z Komisie dopravy a verejného poriadku Mestského zastupiteľstva (3.3.2020) sme museli výber poplatkov za parkovanie dočasne prerušiť. Dôvodom sú administratívne opatrenia, ktoré je potrebné ešte zrealizovať," vysvetlil Milan Kuruc, riaditeľ TS.


Ide o vypracovanie špeciálneho projektu na spoplatnené parkoviská, ktorý by mal byť dokončený v najbližších dňoch. Po jeho odovzdaní a schválení na Okresnom dopravnom inšpektoráte v Humennom sa opätovne obnoví skúšobná prevádzka spoplatnenia dotknutých parkovísk v trvaní dvoch mesiacov, teda do 30. apríla 2020.


Čo bolo dôvodom spoplatnenia parkovísk formou SMS?


„Keďže Technické služby mali dvakrát po sebe výraznú finančnú stratu pri spôsobe výberu parkovného klasickým (doterajším) spôsobom, keď výber realizovali traja zamestnanci Technických služieb, pristúpili sme k efektívnejšiemu riešeniu v podobe výberu parkovného cez SMS správy," ozrejmil Milan Kuruc.


Okrem toho, takáto platba ponúka flexibilitu pre občanov bez potreby použitia hotovosti, platobnej karty či bankového účtu.


V rámci prieskumu trhu vedenie TS zisťovalo a oslovilo aj okolité mestá a obce, v ktorých spomínaný systém funguje. „Napríklad vo Vranove nad Topľou, Prešove či Košiciach, dokonca aj v obci Kvakovce vo vranovskom okrese, odkiaľ sme dostali len pozitívne ohlasy. Po tomto prieskume sme vyhlásili obchodnú verejnú súťaž na dodávateľa služby," upresnil riaditeľ TS.


Nestálo to ani cent!


Po následnom vyhodnotení cenových ponúk sa úspešným uchádzačom stala firma MobileTech, s.r.o. z Bratislavy, ktorá je na slovenskom trhu etablovaná vo viacerých mestách ako napríklad Spišská Nová Ves, Poprad, Bratislava, Košice, Trenčín.


„Po náročných a konštruktívnych rokovaniach sa nám podarilo u dodávateľa služby zrušiť vstupný a paušálny poplatok za výkon tejto služby, to znamená, že daňových poplatníkov mesta Humenné to nestálo ani cent," pripomenul Milan Kuruc.


Parkovacie automaty = finančná záťaž


Podľa slov riaditeľa sa uvažovalo aj o zavedení parkovacích automatov, avšak z dôvodu vysokej vstupnej investície, pravidelných, ako aj nepravidelných servisných nákladov či úmyselného poškodzovania, sa od tejto možnosti upustilo.


Výber parkovného je podnikateľskou činnosťou TS, v rámci ktorej sa finančné prostriedky z výberu parkovného použijú na skvalitnenie činnosti, údržbu parkovacích plôch a nákup zariadenia súvisiaceho s touto činnosťou.


Technické služby stav zamestnancov neznížili


Zamestnanci, ktorých doterajšou pracovnou náplňou bolo vyberanie poplatkov, boli presunutí na inú pracovnú pozíciu v rámci TS mesta Humenné.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Výber parkovného dočasne prerušený Výber parkovného dočasne prerušený
aktualizácia: 05.03.2020 | počet zobrazení: 2428

Počet návštev od 18.09.2011: 3617199
Počet návštev dnes: 146
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie