Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Patrik, Patrícia


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Pravidelná letná kontrola čipových kariet priniesla zaujímavé výsledky

Pravidelná letná kontrola čipových kariet priniesla zaujímavé výsledky

Letné mesiace júl a august znamenajú pre pracovníkov Odboru sociálneho a bytového Mestského úradu v Humennom administratívnu kontrolu podkladov o držiteľoch čipových kariet Senior. Ide hlavne o kontrolu potvrdení zaplatenia miestnych daní a poplatkov za komunálny odpad. Kontrolou bolo takto zistených 292 prípadov daňových dlžníkov, ktorí nemali uhradenú prvú splátku za komunálny odpad či daň z nehnuteľnosti.


Keďže máme najnižšie dane v regióne, mesto Humenné si aj napriek tomu môže dovoliť prinášať benefity pre svojich občanov. Jedným z týchto benefitov je aj nová multifunkčná čipová karta, ktorá platí od 1. septembra 2016. Vďaka tomu, že sa Karta výhod vymenila za čipovú kartu Humenčan, Junior a Senior, poskytla všetkým zúčastneným pohodlné a bezpečné riešenie a zjednodušenie využívania benefitov, najmä príspevku na stravu. Radnica prostredníctvom týchto kariet získala prehľadnejšie informácie a kontrolu o počte odobratých obedov a pod. Zároveň sa zavedením čipových kariet pre občana zjednodušil celý proces od vybavenia až po jej samotné využívanie zo strany občanov.


Čo sa týka čipovej karty Senior, dôchodcovia ju využívajú vo veľkej miere hlavne pre potreby stravovania vo vybraných školských jedálňach pri základných školách a zariadeniach spoločného stravovania vyvarujúceho typu na území mesta, ktoré samospráva poskytuje v rámci svojho sociálneho programu za podmienok stanovených v zásadách poskytovania stravovania. V mesiacoch júl – august dochádza k pravidelnému  prerušeniu poskytovania stravy z dôvodu zhromažďovania a kontroly dát. Ako sme už spomínali, počas leta je potrebné si overiť a skontrolovať všetkých držiteľov čipových kariet Senior, hlavne ich potvrdenia o zaplatení miestnych daní a poplatkov za komunálny odpad. V prípade nezrovnalostí sú takýto občania automaticky vyradení zo zoznamu držiteľov čipových kariet a benefity sú im automaticky zablokované. Zo spomínaných 292 prípradov je 63 stravníkov a zároveň aj držiteľov čipových kariet Senior.


Pripomeňme si ešte, že žiadateľ o poskytovanie stravovania musí byť držiteľom čipovej karty Senior vo veku nad 62 rokov. Mal by byť poberateľom starobného, invalidného, výsluhového alebo vdovského dôchodku s trvalým pobytom v meste Humenné minimálne 3 roky. Zároveň nesmie mať takýto žiadateľ voči mestu žiadne finančné záväzky ako sme už vyššie spomínali a nesmie byť voči nemu vedené žiadne neukončené súdne alebo exekučné konanie.


V rámci stravovacích zariadení si seniori môžu vybrať z ponuky niekoľkých školských jedální (ŠJ pri ZŠ Dargovských hrdinov, Laborecká, Kudlovská, Hrnčiarska, Švermova, Pugačevova a SNP) a 7 reštaurácií, napr. Modrý kocúr na pešej zóne, Gaštanka v lokalite Dubník, reštaurácia Šport oproti Mestskej športovej hale, Poľovník na Kudlovskej či Štefánikovej ul., Lahôdky Nimcová pi malej železničnej stanici, Reštaurácia Bowling na Sídlisku III. Od 1. augusta minulého roku túto ponuku poskytovania stravy pre držiteľov čipových kariet Senior rozšírila aj reštaurácia Perrun pub&restaurant na Sídlisku Pod Sokolejom.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová
Foto: ilustračné

« späť

aktualizácia: 18.09.2018 | počet zobrazení: 3023

Počet návštev od 18.09.2011: 3124463
Počet návštev dnes: 423
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie