Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Margita


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Poznáme víťaza MS družstiev starších žiakov v tenise

Poznáme víťaza MS družstiev starších žiakov v tenise

V dňoch 4. – 6. septembra sa dejiskom tohtoročných Majstrovstiev Slovenska družstiev starších žiakov v tenise stalo mesto Humenné. V areáli 1. Tenisového klubu zvíťazili Trnavčania.


Právo usporiadania majú vždy tí, ktorí majú účastníkov na týchto majstrovstvách. Z východosloven­ského kraja to boli dvaja účastníci, a to Tenisová akadémia Prešov a TK Mladosť Košice. Tieto mestá však nedisponujú vhodným areálom pre usporiadanie majstrovstiev, keďže nemajú zodpovedajúce tenisové areály. Na to je potrebné mať minimálne osem tenisových kurtov. Mesto Humenné sa ako jedno z dvoch miest na území východoslovenského kraja môže pochváliť vyhovujúcim tenisovým areálom s jedenástimi tenisovými kurtmi, ktoré patria v letnom období k najviac navštevovaným športoviskám. Preto bolo potešením prijať možnosť hostiť Majstrovstvá Slovenska na našich kurtoch.


Na základe regionálnych súťaží sa na majstrovstvá nominovali nasledujúce družstvá:

  • TK Slávia Agrofert STU Bratislava
  • TK Slovan Bratislava
  • TC EMPIRE Trnava
  • Lieskovský tenisový klub
  • TK Nová Dubnica
  • TK Mladosť Košice
  • Tenisová akadémia Prešov
  • ŠK 1928 Blava Jaslovské Bohunice

Keďže Humenská samospráva každoročne podporuje rozvoj mládežníckych športov, tenis nevynímajúc, tohtoročné Majstrovstvá Slovenska konajúce sa v Humennom, potešili aj primátorku mesta, Janu Vaľovú (Smer-SD), ktorá prišla v nedeľu slávnostne zahájiť začiatok majstrovstiev. Privítala a zaželala všetkým súťažiacim zúčastnených kolektívov, trénerom ale aj priaznivcom tenisu nezabudnuteľné chvíle, súťažiacim tenistom veľa športového šťastia i úspechov, organizátorom zdarný priebeh majstrovstiev a divákom veľa príjemných zážitkov počas celého turnaja, a aby popri športovom zápolení zažili aj priateľskú atmosféru a pohostinnosť nás, Humenčanov.


Sme radi že sme na našich tenisových kurtoch mohli privítať Jakuba Kaťucha, ktorému patrí 1. miesto v slovenskom rebríčku a 25. miesto v medzinárodnom rebríčku, rovnako aj Lukáša Paloviča, ktorý obsadil 2. miesto v slovenskom rebríčku a 27. miesto v medzinárodnom rebríčku. Všetkým zúčastneným ďakujeme za výbornú športovú atmosféru a samozrejme veľká gratulácia patrí víťazom, hráčom TC EMPIRE Trnava, ktorí vo finále porazili Tenisovú akadémiu Prešov. Gratulácie patria aj všetkým zúčastneným na Majstrovstvách Slovenska družstiev starších žiakov v tenise, a to TK Slávia Agrofert STU Bratislava (3. miesto), TK Slovan Bratislava (4. miesto), Lieskovskému tenisovému klubu (5. miesto), TK Nová Dubnica (6. miesto), TK Mladosť Košice (7. miesto), ŠK 1928 Blava Jaslovské Bohunice (8. miesto). Ďakujeme za Vašu účasť a prajeme Vám veľa ďalších športových úspechov.


Autor: Mgr. Katarína Víravcová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 09.09.2016 | počet zobrazení: 19177

Počet návštev od 18.09.2011: 3133640
Počet návštev dnes: 381
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie