« späť
Aktuality a oznamy » Pomocná ruka mladým futbalistom

Pomocná ruka mladým futbalistom

Rotary klub Humenné pomáha aj FK Humenné. O futbalovej výpomoci Rotariánov vo výške 2.500 eur primátora Miloša Merička oboznámili (5.6.) Oskar Balogáč (predseda FK Humenné, člen Rotary klubu Humenné), Vladislav Tkáč (predseda Rotary klubu Humenné 2019/2020) a Vladimír Fedák (člen Správnej rady FK Humenné, člen Rotary klubu Humenné). Zakúpili kompletné hráčske sady dresov pre mládežnícke kategórie U-8, U-9 a U-10, mladým futbalistom zo sociálne slabších rodín pomôžu so zabezpečením celoročných tréningových výdavkov.


„Rotary klub Humenné prevzal patronát nad humenskou futbalovou mládežou, rozbehli sme pilotný projekt pomoci mládežníckym futbalistom. Aktuálne sa týka troch najmladších kategórií FK Humenné, pre ktoré boli zakúpené kompletné zápasové sady, čiže dresy, trenírky a štulpne. Ďalšou formou je finančná výpomoc pre futbalistov zo sociálne slabších rodín. Nie je to však všetko, budúcnosť môže priniesť podporu napríklad aj pri vycestovaní mladých futbalistov na turnaje," konštatoval Oskar Balogáč.


Aktuálny prezident Rotary klubu Humenné nie je aktívnym futbalovým činovníkom, ale vzťah k najpopulárnej­šiemu športu má.


„Futbal beriem skôr rekreačne, ale otázka pomoci si nevyberá. Je potrebné podporiť finančne aj skupiny mladých športovcov, takže sme sa tento rok orientovali takto. Keďže máme medzi sebou v Rotary klube aj Oskara Balogáča, ktorý sa futbalu venuje, rozhodli sme sa spojiť sociálnu stránku a futbal," poznamenal Vladislav Tkáč.


Pomocnú ruku v dobe, keď do popredia vystupujú problémy s verejnými financiami samozrejme primátor ocenil.


„Koronakríza má výrazný dosah aj na rozpočet mesta Humenné. Nemôžeme v plnom rozsahu športovcom pomáhať, a preto sme vďační. Podnikatelia myslia na deti, mladých športovcov, čo vnímam len a len pozitívne," dodal Miloš Meričko.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Rotariáni a primátor Rotariáni a primátor
« predchádzajúci Rotariáni a primátor Rotariáni a primátor nasledujúci »
aktualizácia: 05.06.2020 | počet zobrazení: 1433

Počet návštev od 18.09.2011: 4568967
Počet návštev dnes: 134
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie