Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoAnketa

Chceli by ste vo svojom mobile BEZPLATNÚ APLIKÁCIU, pomocou ktorej možno okamžite získať správy a informácie o aktivitách, či napríklad rôznych športových a kultúrnych podujatiach v našom meste? K ovládaniu a administrácii tejto aplikácie netreba žiadny manuál a funguje rovnako pre telefóny so systémom Android aj ios/Apple. Aplikácia je určená pre vekové skupiny od detí až po seniorov.
Hlasovať možno vždy iba 1× denne z jednej IP adresy.
(anketa zverejnená: 30.10.2019)

áno (34,29%)
 
nie (31,86%)
 
mňa to nezaujíma (33,84%)
 
Celkový počet hlasov: 1770

Kalendár
  «   November   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

meniny má Cecília


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Podvihorlatská paleta - Nech kvitnú kvety nádeje

Podvihorlatská paleta - Nech kvitnú kvety nádeje

Bolo pre nás veľkým povzbudením, že II. ročníka tvorivej dielne Nech kvitnú kvety nádeje sa zúčastnili poslankyňa NR SR a primátorka Humenného Jana Vaľová, prednosta Obvodného úradu Ondrej Múdry, predsedníčka spoločnosti Európa Donna z partnerského mesta Przemysl, predsedníčka Krajskej organizácie Únie žien Slovenska a poslankyňa MsZ Anna Capová, prezidentka Spoločnosti klinickej onkológie Dana Salanciová, vedúca sociálneho odboru ÚPSVaR Jana Andruchová, vedúca odboru kultúry MsÚ Nataša Mocáková, riaditeľka územného spolku SČK Humenné Silvia Knapíková a predsedníčka Klubu zamestnaných žien Mária Lukáčová.

Aktívne sa do tvorivej dielne zapojili členky klubov onkologických pacientov Prameň a Nádej, klienti Domova soc. služieb na Mierovej ulici v Humennom.

Tohtoročné podujatie malo už medzinárodný charakter, keďže do maľovania obrazu s motívom narcisov sa zapojili aj zahraniční účastníci – Tonkica Zeneral z chorvátskeho ostrovu Pag z mesta Novalja, Jadwiga Duda z Przemysla a Ukrajinu reprezentovali dve Kyjevčanky Natalia Studenková a Iryna Hajdučková. Bolo potešujúce vidieť spoločne maľovať profesionálnych výtvarníkov s ľuďmi, ktorí maľujú pre svoje potešenie, výtvarných pedagógov, žiakov ZUŠ, dôchodcov i ľudí v aktívnom veku pôsobiacich v rôznych povolaniach. Všetkých v tento deň spájala myšlienka Dňa narcisov – pochopenie vážnej témy, akou je rakovina, ktorá sa dotýka dnes už takmer každého, či už ako pacienta alebo príbuzného, priateľa.

Občianske združenie Podvihorlatská paleta aj takouto aktivitou sa chce podieľať na prejavoch empatie s ľuďmi, ktorí bojujú s onkologickými ochoreniami a ponúknuť im aj pomoc pre vyplnenie ich voľného času napríklad maľovaním.

Členky Podvihorlatskej palety tému Dňa narcisov opäť pripomenú v lete otvorením výstavy z obrazov, ktorými sa rozšírila ich výstavná kolekcia.

Tvorivá dielňa Nech kvitnú kvety nádeje sa uskutočnila s finančnou podporou Mesta Humenné.

Autorka: Anna Šimkuličová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 17.04.2014 | počet zobrazení: 26899

Počet návštev od 18.09.2011: 2799469
Počet návštev dnes: 364
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie