Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   September   »  
  «   2022   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Václav


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Podpis zmluvy zreálnil atletický štadión

Podpis zmluvy zreálnil atletický štadión

Mesto Humenné je o krok bližšie k atletickému štadiónu. Na pôde mestského úradu podpísal primátor mesta Miloš Meričko zmluvu o realizácii národného športového projektu „Výstavba mestského atletického areálu na Hrnčiarskej ulici v Humennom“ s Petrom Korčokom, prezidentom Slovenského atletického zväzu (SAZ). Atletickú inštitúciu zastupoval aj Vladimír Gubrický, generálny sekretár SAZ, prítomní boli tiež Marek Lučka, reprezentačný tréner mládeže SAZ, predseda 1. AK Humenné a Tomáš Matuščák, slovenský reprezentant, Mesto Humenné zastupoval aj Miroslav Turčan z Odboru Koncepcie a rozvoja mesta.


Podpisom zmluvy sa SAZ zaviazal poskytnúť dotáciu 250 000 € na výstavbu atletického areálu. Ten sa bude nachádzať na Ihrisku pri Mlyne. Jeho vlastníkom je Mesto Humenné, objekt sa nachádza v správe ZŠ Hrnčiarska.


Tradičné futbalové ihrisko tak získa aj atletický vzhľad. Vybuduje sa 400-metrový tartanový ovál (na východnom Slovensku je zatiaľ jediný iba v Košiciach) so šiestimi bežeckými dráhami, ktorého súčasťou bude 100-metrová (110-metrová) rovinka (8 bežeckých dráh). Súčasťou bežeckého oválu bude tiež vodná priekopa. Za futbalovými bránkami budú technické priestory využité na výstavbu doskočísk pre skok do výšky, skok o žrdi, tiež sektorov pre vrh guľou, hod diskom, kladivom i oštepom. Pri bežeckej rovinke nájdu svoje miesto skokani do diaľky. Účelom stavebného objektu je vytvorenie funkčnej bežeckej atletickej dráhy v bezpečnom povrchu v požadovanej kvalite a s požiadavkami IAAF. Futbalové ihrisko v pôvodnej veľkosti ostane zachované.


Po podpise zmluvy a tlačovom brífingu sa všetci zúčastnení premiestnili na miesto „činu“ – Ihrisko pri Mlyne.


Mesto Humenné rozbehlo verejné obstarávanie, ktoré ešte nie je ukončené. Dbať sa bude nielen na cenu, ale aj kvalitu a odbornosť požadovaných prác.


„Rok 2020 je veľmi zložitý aj z pohľadu hospodárenia miest a obcí. Dotácia zo Slovenského atletického zväzu vo výške 250 000 eur bude menšou časťou, ktorú si výstavba atletického štadióna vyžiada. Stavbu dofinancuje mesto z vlastných zdrojov, čo podporilo svojím rozhodnutím aj mestské zastupiteľstvo. Výstavba by mala byť realizovaná do konca roku 2022, pričom dotácia od Slovenského atletického zväzu bude k dispozícii v roku 2021,“ konštatoval Miloš Meričko. Predpokladané projektové cenové náklady predstavujú približne 880 000 eur.


„Chcel by vám poďakovať a zároveň zagratulovať, že Mesto Humenné a Slovenský atletický zväz takto oficiálne uzavreli spoluprácu. Aj vďaka trénerovi Marekovi Lučkovi atléti z Humenného a celého východného Slovenska ukazujú svoj talent a kvality, k čomu potrebujú aj adekvátne podmienky. Tomáš Matuščák je živým príkladom, že úspechy nie sú náhodné. Teší ma, že podpisom zmluvy sa opäť zlepší aj športová infraštruktúra, ktorá je na východnom Slovensku najviac zanedbaná. Certifikovaný atletický štadión sa najbližšie nachádza v Košiciach. Tento fakt bol tiež pre nás spúšťačom, aby sme projekt v rámci ministerstva presadili. Je to výborný projekt, ktorý budeme vedieť využiť aj na prezentáciu podujatí aj na úrovni Majstrovstiev Slovenska po kategóriu juniorov,“ podotkol Peter Korčok.


Prvý pokus vybudovať atletický ovál na Ihrisku pri Mlyne bol už v roku 2008, ale vinou politikárčenia niektorých poslancov prišla takmer jedna generácia atlétov o možnosť kvalitných tréningových podmienok.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Podpis zmluvy Podpis zmluvy
« predchádzajúci Podpis zmluvy Tlačový brífing Peter Korčok a Miloš Meričko Marek Lučka a Tomáš Matuščák Na Ihrisku pri Mlyne Ihrisko pri Mlyne
aktualizácia: 08.10.2020 | počet zobrazení: 2932

Počet návštev od 18.09.2011: 4552800
Počet návštev dnes: 983
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie