Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Oliver


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Pocta Mariánovi Čišovskému

Pocta Mariánovi Čišovskému

V pondelok (29.6.) pokračovalo zasadnutie XIII. Mestského zastupiteľstva, ktoré bolo prerušené procedurálnym návrhom poslanca Jozefa Oľhu minulú stredu (24.6.).


Rokovanie sa vrátilo do zasadačky Mestského zastupiteľstva, pričom poslanci už mali k dispozícii hlasovacie zariadenia a neboli potrební skrutátori. Rúško na tvári a dezinfekcia rúk však ostali ešte nevyhnutnosťou.


Prítomných bolo 20 poslancov, ospravedlnili sa Mária Cehelská, Helena Ufnárová a Dušan Sukovský, chýbal ešte Ján Voloch.


Zasadnutie otvoril primátor mesta Miloš Meričko so slovami o zosnulom futbalistovi, Humenčanovi, Mariánovi Čišovskom.


„So zármutkom sme cez víkend prijali správu, že po ťažkom boji s chorobou nás navždy opustil Marián Čišovský, odchovanec humenského futbalu, bývalý slovenský reprezentant, vzor pre mladých chlapcov v skromnosti a usilovnosti. Reprezentoval Slovensko, aj humenský futbal ešte v rámci klubu Chemlon Humenné, zúčastnil sa na olympiáde v Sydney 2000, bol tiež účastníkom Ligy majstrov, kde si zahral proti FC Barcelone, proti Messimu. Zaslúži si, aby sme si uctili jeho pamiatku a vzdajme mu hold minútou ticha."


Takmer hodinová diskusia nastala hneď pri druhom, resp. osemnástom bode – Štatút mládežníckeho parlamentu (MPM). Viacero poslancov (Anna Sotáková, Jana Andruchová, Luciána Hoptová, Ivan Hopta, Michal Druga) malo pripomienky k dopracovaniu materiálu, príp. k zmene niektorých častí, neskôr poslanci odobrili ukončenie rozpravy k bodu na návrh Michala Drugu.


Zámerom mládežníckeho parlamentu je podpora a rozvoj práce s mládežou. Ďalším apelom na jeho vznik je novela zákona o podpore práce s mládežou. Zavádza možnosť, aby obec ustanovila parlament, ktorý by napríklad prerokovával záväzné nariadenia obce týkajúce sa mládeže.


Martin Ruščanský: „Je dôležité, aby Mesto Humenné malo oficiálny poradný orgán zložený z mladých ľudí. Bude apolitický, nebude tam žiaden poslanec, iba mladí ľudia zo stredných škôl, prípadne základných. Rozhodli sme sa s Komisiou mládeže a tretieho sektora k tomuto kroku aj preto, lebo sme počúvali názory mladých ľudí hlavne zo žiackych školských rád, stredoškolských parlamentov, ktorí chcú participovať na živote mesta."


Podľa štatútu členmi MPM sú mladí ľudia do 30 rokov, ktorí majú trvalý pobyt alebo študujú na území mesta. MPM je zložený najviac z 24 členov, ktorých členstvo je dobrovoľné.


Poslanec Michal Druga podal návrh na stiahnutie tohto materiálu z rokovania z dôvodu jeho doplnenia a dopracovania – podporu u poslancov tesne nenašiel (10 ZA / 7 PROTI / 3 ZDRŽAL SA).


Ivan Hopta navrhol: v článku 1 bode 2 Mládežnícky parlament mesta Humenné je poradným orgánom Mestského zastupiteľstva v Humennom – poslanci to odobrili.


Štatút mládežníckeho parlamentu mesta Humenné bol napokon plénom schválený (12 ZA / 1 PROTI / 7 ZDRŽAL SA).


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Minúta ticha Minúta ticha
« predchádzajúci Minúta ticha Poslanec Martin Ruščanský nasledujúci »
aktualizácia: 30.06.2020 | počet zobrazení: 566

Počet návštev od 18.09.2011: 3125678
Počet návštev dnes: 128
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie