Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Ivan


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Počet slovenských, aj zahraničných návštevníkov nášho mesta v roku 2019 stúpal

Počet slovenských, aj zahraničných návštevníkov nášho mesta v roku 2019 stúpal

Zriaďovateľom Turistického informačného centra (TIC) Humenné je mesto Humenné a pôsobí pri Mestskom kultúrnom stredisku. Patrí do siete TIC Slovenska, ktoré zastrešuje Asociácia informačných centier Slovenska.

Našou hlavnou úlohou je bezplatné poskytovanie informácií domácim a  zahraničným záujemcom, informovanie o podujatiach v meste a jeho okolí, príprava a vydávanie materiálov a ich prezentácia. Poskytujeme informácie o službách v meste (gastronómia, doprava, tipy na výlety) a spolupracujeme s jednotlivými organizátormi kultúrnych a športových podujatí. Počas roka organizujeme besedy a rôzne súťaže o meste. Rok 2019 bol pre Turistické informačné centrum bohatý tak na činnosť, ako aj na zmeny. Väčšiu časť roka TIC pôsobilo v priestoroch železničnej stanice.

TIC Humenné 2019

Od septembra 2019 sídli v budove Mestského kultúrneho strediska na prízemí. Služby poskytuje TIC aj počas víkendov.

Informácie o otváracích hodinách nájdete na webovej stránke www.visithumenne.sk.
Na tejto stránke je možné prihlásiť sa na odber „newsletters“, čím získate pravidelné informácie o podujatiach v našom meste.

V nových priestoroch pribudla aj ponuka služieb pre domácich, ale i zahraničných návštevníkov. Rozšírila sa ponuka webovej stránky www.visithumenne.sk, kde si záujemca môže priamo zakúpiť ON – LINE vstupenky do kina FAJN a na vybrané podujatia MsKS Humenné. Počas roka sme vydali turistické materiály, ktoré sú plné tipov na výlety v meste aj okolí a obsahujú informácie o historických zaujímavostiach.

Naše mesto navštívilo v tomto roku mnoho turistov, ale aj skupín nadšencov, ktorí využili naše sprievodcovské služby. Humenné podľa štatistík, ktoré TIC vedie, navštívilo od začiatku roka do konca mesiaca október 1900 turistov. Mnohí boli z Čiech, Grécka, Španielska, Talianska, Ukrajiny, Indonézie, Nemecka, USA a Kanady.
Čoraz viac zahraničných turistov, nás kontaktuje prostredníctvom našej mailovej adresy infocentrum@mskshe.sk.

S rastúcim počtom návštevníkov a záujemcov bol rozšírený aj sortiment ponúkaných suvenírov na predaj. V ponuke sú rôzne magnetky, hrnčeky, knihy, tričká, vaky, tašky s ľudovým vzorom a logom Humenného.

Tešíme sa aj na vašu návštevu.
TIC Humenné

« späť

aktualizácia: 02.01.2020 | počet zobrazení: 722

Počet návštev od 18.09.2011: 3127241
Počet návštev dnes: 104
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie