Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Anežka


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Plocha pre biologicky rozložiteľný odpad

Plocha pre biologicky rozložiteľný odpad

Z prostriedkov Európskej únie prostredníctvom Operačného programu Ľudské zdroje, štátneho rozpočtu Slovenskej republiky a vlastných zdrojov Mesta Humenné je financovaný projekt Dobudovanie systému triedeného zberu a odvozu komunálneho odpadu na území Mesta Humenné.
Eurovia SK, a.s. je zhotoviteľom diela „Stavebné práce – zberný dvor Humenné a stojisko na veľkokapacitné kontajnery“. Miestom vykonávania diela je areál Technických služieb mesta Humenné, kde sa konalo odovzdanie a prevzatie staveniska. Odbor územného plánovania, výstavby, životného prostredia, dopravy a zelene MsÚ v Humennom odovzdal (18.9.) stavenisko zhotoviteľovi. Mesto Humenné zastupoval Gabriel Valiga, za zhotoviteľa stavby Eurovia SK, a.s. boli prítomní Peter Domanič, vedúci sektoru Michalovce a Róbert Šebek, hlavný stavbyvedúci.


„Našou úlohou je spraviť veľkú spevnenú plochu, ktorá bude ohradená múrom a polovegetačnými tvárnicami. Časť dna plochy bude asfalto-betónová,“ konštatoval Peter Domanič. Spevnená plocha (430 m2) bude mať tvar lichobežníka.


Realizácia projektu pomôže pracovnej činnosti vo vnútri areálu, ale aj Humenčanom spoza brány. „Je to veľké pozitívum nielen pre Technické služby mesta Humenné, ale aj obyvateľov mesta. My nebudeme musieť odvážať biologicky rozložiteľný odpad ďaleko, na skleníkové hospodárstvo do Lackoviec. Humenčania už budú môcť k nám na Sninskú ulicu voziť trávu, konáre, suché lístie, drobné odrezky z kvetín, pozostatky ruží a podobne,“ poznamenal Milan Kuruc, riaditeľ Technických služieb mesta Humenné.


Koncom uplynulého týždňa ešte zaberali priestor staveniska vyradené plechové kontajnery. V tomto týždni sa udeje ich odber na ďalšie spracovanie.


Zhotoviteľ: EUROVIA SK, a.s.
Cena diela: 55.172 € (s DPH)
Termín dokončenia: 11/2020


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Zberný dvor areálu Technických služieb - plocha pre zberné miesto Zberný dvor areálu Technických služieb - plocha pre zberné miesto
« predchádzajúci Zberný dvor areálu Technických služieb - plocha pre zberné miesto Projektový nákres Gabriel Valiga a zástupcovia Eurovia SK nasledujúci »
aktualizácia: 21.09.2020 | počet zobrazení: 898

Počet návštev od 18.09.2011: 3617207
Počet návštev dnes: 154
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie