Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoAnketa

Chceli by ste vo svojom mobile BEZPLATNÚ APLIKÁCIU, pomocou ktorej možno okamžite získať správy a informácie o aktivitách, či napríklad rôznych športových a kultúrnych podujatiach v našom meste? K ovládaniu a administrácii tejto aplikácie netreba žiadny manuál a funguje rovnako pre telefóny so systémom Android aj ios/Apple. Aplikácia je určená pre vekové skupiny od detí až po seniorov.
Hlasovať možno vždy iba 1× denne z jednej IP adresy.
(anketa zverejnená: 30.10.2019)

áno (35,34%)
 
nie (31,77%)
 
mňa to nezaujíma (32,89%)
 
Celkový počet hlasov: 1064

Kalendár
  «   November   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

meniny má Stanislav


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » „Piesok v bazéne je nezávadný,“ vysvetlil riaditeľ SRaŠZ

„Piesok v bazéne je nezávadný,“ vysvetlil riaditeľ SRaŠZ

Humenské letné kúpalisko otvorilo svoje brány tento rok o čosi skôr. Už 12. júna mohli vodu v bazéne vyskúšať prví návštevníci.


Počas otváračky letnej sezóny, navštívilo kúpalisko 327 návštevníkov
Horúce letné dni doslova „vyhnali“ ľudí k vode, najčastejšie na humenské kúpalisko. Riaditeľ Správy rekreačných a športových zariadení (SRaŠZ) Peter Ždiňak sa teší z vysokej návštevnosti letného kúpaliska, ktoré opäť prešlo výraznou zmenou. Pri detskom bŕzgalisku bola vymenená zámková dlažba, sú tu nové lavičky, sprchy i pergoly so sedením. Ždiňak má pritom v pláne pokračovať s rekonštrukciami postupne naďalej, aby bolo kúpalisko čo najmodernejšie.


Napriek množstvu spokojných klientov kúpaliska sa počas otváracieho dňa našla jedna nespokojná návštevníčka, ktorej vadil piesok v bazéne a nepohrabané seno na chodníku. So svojou nespokojnosťou sa automaticky podelila na sociálnej sieti. Riaditeľ SRaŠZ nám dané sťažnosti vysvetlil rovnako ako nespokojnej návštevníčke.


Chod kúpaliska to neovplyvňuje
„Mrzí nás, ak nespokojná návštevníčka pri návšteve letného kúpaliska pociťovala diskomfort, avšak spomínané podnety neovplyvňujú chod a prevádzku kúpaliska,“ reagoval Ždiňak. Nespokojná návštevníčka sa sťažovala na neodhrabané seno a trávu na chodníku. Spomínaný chodník však vedie k tobogánu, ktorý bude spustený až 1. júla, okrem toho je úplne bežné, že tráva sa na chodník dostane či už chôdzou alebo vetrom. Navyše sťažovateľke vadil aj piesok v bazéne. Pri filtrovaní vody sa môže niekedy piesok dostať do bazéna, nie je to však závadou. Proces filtrácie vody v bazéne sa vykonáva pomocou tohto špeciálneho piesku, ktorý sa nachádza vo filtrácii. Voda z bazéna putuje do tejto filtrácie, kde preteká pieskom, ktorý zachytáva všetky nečistoty. Naspäť do bazéna sa vracia voda už vyčistená. „Pravidelne odoberáme vzorky vody, ktoré zasielame Regionálnemu Úradu verejného zdravotníctva,“ vysvetlil Peter Ždiňak s tým, že piesok na filtrovanie NIE JE zdraviu škodlivý. „Chceli sme výjsť Humenčanom v ústrety, aby sa schladili v tropických dňoch,“ dodal na záver Ždiňak.


Text a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 18.06.2019 | počet zobrazení: 1190

Počet návštev od 18.09.2011: 2790954
Počet návštev dnes: 588
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie